Видалення зубів: як підготуватися та коли не обійтися

ДУМКА 28, Січень 2023, 15:53 149

Сучасні способи лікування зубів дозволяють зберегти їх, пропонуючи розумне рішення навіть у найскладнішій ситуації. Нині без хірургічного втручання можна ліквідувати глибокий карієс чи здійснити заміну коронки, втім, бувають випадки, коли видалення зуба не уникнути. Чи варто до нього готуватися і, що робити після хірургічного втручання? Про все по черзі.

Коли видаляють зуби? Подібне рішення має приймати стоматолог. Для цього він робить діагностику ротової порожнини та озвучує отримані результати.

Що є показанням до видалення зубів в Києві?

  • Пульпіти та перидотити
  • Гранулеми та кисти
  • Значна руйнація зубів
  • Переламаний корінь
  • Розхитаність зубів

Варто зазначити, що вісімки можна видаляти, якщо вони пошкоджені карієсом чи здатні порушити прикус. Ця процедура є необхідною також у випадку їх аномального розташування, або ж коли зуби мудрості заважають іншим.

Як підготуватися до видалення зубів

Напередодні маніпуляцій не рекомендується здійснювати теплові та фізичні навантаження, мова йде навіть про щоденну пробіжку чи звичний похід до сауни. За 4-5 днів до процедури не варто розпивати алкогольні напої, а в день візиту до стоматолога слід утриматися від паління. Не йдіть до дантиста голодні, обов’язково перекусіть за декілька годин до назначеної процедури.

Кожен спеціаліст, що радить пацієнту видалити зуб, обов’язково надає йому потрібні рекомендації. Він проконсультує та заспокоїть клієнта. Справді, немає чого боятися, адже наявність ефективного знеболювального вкупі з інноваційними технологіями робить процедуру максимально комфортною.

Реабілітаційний період

Як довго триває відновлення після видалення зуба? Це безпосередньо залежить від складності ситуації. Іноді після видалення є сенс провести антибіотикотерапію чи пройти курс лікування з протизапалювальними препаратами. Для зменшення набряку до щоки радять прикласти щось холодне, а неприємні відчуття можна знизити за допомогою знеболювального.

Чи можна покращити самопочуття після видалення зуба та зменшити вірогідність виникнення ускладнень? Так, для цього не варто споживати дуже гарячу чи холодну їжу. Окрім того, вона має бути подрібненою. Покращить ситуацію і відмова від алкоголю та цигарок.

Не спіть на щоці з того боку, де був видалений зуб, уникайте її травматизму та здійснюйте рекомендації стоматолога щодо гігієни ротової порожнини! Потурбуйтеся про здоров’я зубів та ясен, а дантист зробить все, що від нього залежить, щоб подарувати вам білосніжну посмішку та гарний настрій.