Як працює супутниковий зв’язок в iPhone 14

ДУМКА 5, Травень 2023, 14:31 106
Як працює супутниковий зв’язок в iPhone 14

Кожен рік Apple випускає нові моделі iPhone, які стають ще більш просунутими та функціональними. Однією з найцікавіших новинок, яка з’явилася в новому iPhone, є супутниковий зв’язок. Купертинівці заявляють, що відтепер ми отримаємо зовсім інший досвід використання девайсу щодо роботи з GPS додатками. Чи так це? Нумо розумітися.

До речі, якщо ви шукаєте оригінальні чохли для свого гаджета за вигідною ціною https://storepods.com.ua/originalnye-chekhly/, радимо вам відвідати інтернет-магазин StorePods. З ними ваш гаджет, а заразом і його GPS модуль буде надійно захищений:)

Що варто чекати від супутникового зв’язку в iPhone 14

Супутниковий зв’язок в iPhone 14 отримав низку цікавих фішок, якими не можуть похвалитися раніше гаджети Apple. Зокрема, тепер девайс здатний надсилати екстрені повідомлення та забезпечувати зв’язок в умовах, коли немає доступу до мобільної мережі або Wi-Fi. Це може бути корисним у критичних ситуаціях, коли необхідний виклик служби допомоги або порятунку, а також надсилання сигналу про своє місцезнаходження.

Крім того, супутниковий зв’язок може бути використаний для виявлення пристрою у разі його втрати або крадіжки. Це може допомогти у відновленні загубленого смартфона або запобігання його використанню зловмисниками.

Що можна робити із супутниковим зв’язком в iPhone 14

Крім того, що за допомогою супутникового зв’язку в iPhone 14 можна відправляти екстрені повідомлення та викликати служби порятунку у разі аварії або непередбачених ситуацій, також використання цієї фічі зручне для отримання інформації про погоду та для навігації у віддалених місцях, де немає доступу до мобільної мережі або Wi-Fi.

Супутниковий зв’язок також може бути корисним для людей, які часто знаходяться далеко від міських районів або в умовах екстремальної природи, наприклад:

  • мандрівників або туристів;
  • мисливців;
  • людей, які їдуть транзитом через країну, в якій вони не мають роумінгу або він дорогий;
  • людей, які мають заміський будинок поза зоною покриття мобільних операторів.

Можливість повноцінно користуватися картами без підключення до інтернету також неймовірно зручна в різних обставинах, проте це було і на ранніх моделях смартфонів Apple.

Чи буде працювати супутниковий зв’язок на iPhone в Україні?

Зараз використання цієї функції доступна лише у двох країнах: США та Канаді, в Україні її підтримки немає. Для її використання вам знадобиться модель iPhone 14 або iPhone 14 Pro, Pro Max з iOS 16.1 або пізнішої версії. Також варто врахувати, що це нововведення платне, але перші два роки власники iPhone 14 та Pro версії зможуть користуватися ним безкоштовно.

Чи варто засмучуватися з цього приводу? Скоріше ні ніж так. Навіть у цих країнах працює супутниковий зв’язок досить погано, до того ж він абсолютно не призначений для звичайного спілкування. Для підключення до супутника потрібно докласти чимало зусиль, та й він може не виявити сигнал вашого гаджета. Однак її наявність може зберегти життя чи здоров’я в екстрених ситуаціях, а це, погодьтеся, безцінно.

Підсумовуючи вищесказане, можна стверджувати, що дана фіча є обкаткою технології в смартфонах. Незабаром усі або майже всі мобільні телефони будуть оснащуватися функцією аварійного підключення до супутника, а може навіть повноцінним модулем для роботи з супутниковим зв’язком.

Якщо вам потрібна ця функція сьогодні, слід звернути увагу на телефони типу Iridium 9575, IsatPhone 2, X5 Touch і так далі. Однак майте на увазі, що самі апарати коштують дуже дорого, та й абонплату оператору за підтримку зв’язку ніхто не скасовував. Набагато вигідніше сьогодні купити Starlink та сплатити місячний тариф.

Тож поки не варто тішити себе думками про супутниковий зв’язок на своєму айфоні вже в найближчому майбутньому, але те, що це рано чи пізно це станеться факт.