Як правильно почистити ноутбук: екран, клавіатура і корпус

ДУМКА 3, Липень 2022, 20:24 617
Як правильно почистити ноутбук: екран, клавіатура і корпус

Ось як очистити дії вашого ноутбука – від верхньої рамки до нижнього вентилятора – без заподіяння шкоди. (Це легко, і ви можете використовувати товари, що є у вас вдома).

Безумовно, минулий рік зробив усіх нас більш підозрілими, ніж будь-коли, щодо поверхонь, з якими ми стикаємось щодня. Постійне миття рук. Витирання продуктів. Але це все, щоб мати справу з невидимими, шкідливими загарбниками

Пил, плями від кави, олія з кінчиків пальців, частинки їжі, звичайна стара грязь: якщо на вашому ноутбуці є щось із цього, пора весняного чищення та дезінфекції. Основні засоби для чищення та 15 хвилин часу можуть зробити ваш ноутбук знову новим. Цей посібник розглядає всі аспекти очищення ноутбука, включаючи способи роботи з екраном, клавіатурою, зовнішніми поверхнями, вентиляційними отворами та портами. Ми покажемо вам, що робити і чого уникати, а також ділимося декількома корисними порадами щодо постійного вигляду вашого ноутбука, а не лише тоді, коли він досягає “критичної маси”.

Якщо у вас розбитий екран ноутбука, і ви боїтеся його чистити, щоб не зробити гірше, а замінити не можете, бо не знаєте як правильно підібрати. В наш час є зручні пошукові системи, які за моделлю ноутбука можуть визначити потрібну вам матрицю, ось наприклад один з них.

Не набирайте іншого слова! Очистіть та продезінфікуйте цю клавіатуру

Клавіатура – очевидний кандидат для ретельного очищення. Там живе бруд, олія від кінчиків пальців та безліч біо-істот. Для цього використовуйте мікрофібру.

(Потенційно) неправильний спосіб очищення клавіатури – це просто протерти тканину з мікрофібри (або будь-якої іншої) прямо нею. Залежно від дизайну клавіатури, рушник може зачепитися за краї ключів і зірвати їх. (Ой – не той вид чистоти, який ви шукаєте!) Натомість витратьте пару секунд на кожну клавішу.

Почніть із легкого зволоження ділянки мікрофібри, розмір якої становить чверть, улюбленим засобом для чищення – і ми робимо наголос «злегка». (Для дезінфекції використовуйте оцет, ізопропіловий спирт або перекис водню.) Якщо рідина витікає при стисненні рушника, ви використали занадто багато води. Ви не захочете, щоб крапельки потрапили всередину вашого ноутбука.

Покладіть змочену частину в м’який контакт з ключем. Натисніть достатньо, щоб натиснути клавішу, а потім повільно рухайте мікрофібру круговими рухами пальцем.

Слідкуйте за мікрофіброю, коли чистите. Оскільки розділ, який ви використовуєте, забруднюється. Змочіть інший розділ і продовжуйте. Чистіть також між клавішами, якщо клавіатура має “острівний” стиль.

Очистіть корпус та тачпад

Наступний етап – очищення зовнішніх поверхонь ноутбука. Змочіть більшу ділянку мікрофібри вашим миючим засобом (знову ж таки, не до краплини). Рухаючись назовні з клавіатури, починайте з упору для рук і тачпада, а потім перейдіть до межі екрана або рамки. (Сам екран ви очистите в наступному розділі.) Після цього закрийте ноутбук і працюйте на кришці та на нижній стороні.

Як і клавіші клавіатури, кругові рухи ефективні. Ніколи не натирайте занадто сильно, а лише натискайте приблизно стільки тиску, скільки потрібно для натискання клавіші клавіатури.

Для упертих плям, особливо кави, можна нанести невелику кількість розведеного мила для посуду безпосередньо на них і дати йому постояти хвилину, щоб розмочити пляму. Спробуйте це лише на рівних поверхнях, щоб мило нікуди не стікало і не капало. Після цього обробіть пляму мікроволокном, змоченим водою. Видаліть залишки мила та будьте вільними, використовуючи чисті частини тканини.

Нарешті, очистіть екран

Очищення панелі дисплея – останнє і найделікатніше завдання. Змочіть свіжу ділянку мікрофібри водою і подивіться, скільки ви можете досягти саме цим. Почніть з країв і рухайтеся всередину, щоб уникнути потрапляння очищувачів або клаптиків під ободок під час витирання.

Важливо підтримувати кришку ноутбука вільною рукою позаду місця чищення, щоб ноутбук не перевертався назад і кришка не скручувалась. І застосовуйте не більше тиску, ніж потрібно, щоб мікрофібра контактувала з екраном.

Як і при прибиранні корпуса, розбавлене мило для посуду добре працює при жорстких плямах або слідах. Ви можете спробувати спеціальний засіб для чищення екрану. Будь то вода чи інша, будьте обережні, щоб рідина не капала по краях екрану. І найголовніше: ніколи, ніколи не обприскуйте екран безпосередньо очищувачем або водою. Завжди наносіть його на чистячу тканину, а перед тим, як наносити тканину на екран, перевіряйте на ненасиченість і краплину. Якщо розпорошити рідину прямо, стік може легко потрапити під нижню панель екрана, і критична електроніка часто живе там, тоді доведеться придбати нову матрицю для ноутбука так зорбити заміну.

Поради щодо постійного підтримання чистоти ноутбука

Тепер, коли ваш ноутбук чистий, немає потреби використовувати будь-які захисні засоби, такі як віск, на будь-яких його поверхнях. Не думайте про це як про оздоблення автомобіля! Насправді, використання чогось подібного може спричинити проблеми, особливо якщо це має потрапити на екран. Майте на увазі, наприклад, що коли ноутбук закритий, залежно від конструкції, клавіатури або панель клавіатури можуть контактувати (або майже контактувати) з дисплеєм. І будь-який матеріал там міг перенестись на панель.

Тим НЕ менше, ноутбук це як автомобіль , в іншому сенсі: Очищення ноутбука займає набагато більше часу , якщо помістити його в протягом тривалого часу. Тож заощаджуйте свій час і постійно майте чистіший на вигляд блокнот із регулярною увагою. Вам не потрібно нагадування про календар. Просто тримання мікрофібри в межах досяжності (наприклад, у сумці для ноутбука або на столі) не дасть вам приводу ігнорувати липкі плями від їжі та кави. Вода з-під крана повинна бути всім необхідним, якщо їм не дають висохнути.

Тим не менше, трохи дезінфікуючого засобу завжди зручно для підтримки гігієни клавіатури. У наші дні душевний спокій буває важко отримати, і збереження вашого ноутбука від загарбників, яких ви бачите – і тих, кого ви не можете – це простий спосіб відновити трохи контролю у вашому світі. Тож покажіть тим мікробам, хто в них начальник!