Як вибрати автомобільні акумулятори

nick 25, Липень 2023, 00:35 890
Як вибрати автомобільні акумулятори

Автомобільні акумулятори можна назвати невід’ємною частиною електричної системи будь-якого авто.

Вони забезпечують живлення, яке потрібне для запуску двигуна та підтримки його роботи, а також для живлення фар, аксесуарів та іншої електроніки в автомобілі. На сайті https://aku.lviv.ua купити акумулятори можна без проблем. Вартість їх є різною.

На що звернути увагу під час вибору нового акумулятора:

  • гранична ємність (параметри мають бути ідентичними);
  • полярність (плюсова клема у авто різного виробництва може відрізнятися за розташуванням);
  • пусковий струм (слід вибирати АКБ з нижчими показниками, ніж у заводських варіантів);
  • загальні габарити (один із найважливіших параметрів, враховувати який треба обов’язково).

Як вибрати автомобільні акумулятори

Типи акумуляторів для авто

В наші часи виробляється багато різних акумуляторних батарей, які різняться за видами.

  1. Гелевий акумулятор для автомобіля містить електроліт у зв’язаному вигляді. Пристрої цього не бояться установки у похилому становищі, вони мають низький рівень самозаряду, стійкість до вібрації. Вони видають високе значення холодного струму незалежно від заряду батареї.
  2. Лужний – як електроліт тут використовується луг, замість кислоти. До їх плюсів можна віднести: тривале зберігання без втрати характеристик, функціонування за низьких температур, немає токсичних випарів, низький рівень самозаряду.
  3. Літієвий або літій-іонний – у наш час є найперспективнішими як додаткові джерела струму. Тут у ролі носіїв струму виступають іони літію.

Як вибрати автомобільні акумулятори

Акумулятор може забезпечувати різну силу струму і напругу, виходячи з типу підключення. Відмінність моделей полягає у різновидах електроліту та електродів. Вибір акумулятора залежить від прямого призначення. Як стартерні застосовують тільки свинцеві, оскільки вони мають найбільшу енергоємність і великий струм, що виробляється за мінімальний термін часу, що забезпечує швидкий запуск. Такі акумулятори виготовляють із пластмаси, яка є стійкою до кислот, що забезпечує високу безпеку.

На нашому ринку автомобільні акумулятори представлені в широкому асортименті. Можна зустріти як недорогі, і елітні моделі. Різноманітність моделей часто збиває з пантелику і заводить у покупця в безвихідь. Хтось, бажаючи заощадити, вирішується придбати акб дешевше, але потім він може зіткнутися з проблемами у вигляді незапланованого ремонту, а отже, і з непередбаченими витратами. Краще переплатити за якість спочатку, але заощадити надалі.