Як видаляють зуб мудрості – корисно знати всім!

ДУМКА 10, Листопад 2021, 19:20 43
Як видаляють зуб мудрості – корисно знати всім!

Так званий зуб мудрості – це крайній зуб у зубному ряді. Лікарі називають такі зуби «вісімками» та вважають рудиментами, які дісталися нам від прапращурів. Так у процесі еволюції свого часу відмер хвіст, але залишилися хвостові хребці, стали непотрібними нігті на ногах та волосся на тілі – та ще залишаються з нами більш чи менш виражено.

Зуби мудрості не беруть участі у процесі жування, тому виникає слушне запитання, навіщо потрібні зуби мудрості і чи не слушно видаляти їх одразу, щойно з’являться? Чи можна дитині видаляти цей зуб і що радить стоматологія в Луцьку?

В якому віці краще видалити зуб мудрості

Зуби мудрості не виростають у дитинстві, вони з’являються дещо пізніше – років так в 20-25, коли весь зубний ряд уже сформувався. Зуб мудрості може лише зашкодити щелепам. У ряді країн такі зуби видаляють, як тільки вони прорізаються, наприклад, у Штатах та Канаді. Та чи обов’язково видаляти зуби мудрості, і що буде, якщо вони залишаться?

Чи треба лікувати зуби мудрості?

Зуби мудрості можна залишити, але тоді вони псуватимуться, як і інші, і їх обов’язково треба буде лікувати. Тут важливо розуміти наступне: їх розташування незручне для лікаря, а практичної користі вони не несуть. Усе це схиляє до думки, що найкращий варіант – не чіпати, поки не болять, та видаляти, тільки но починають турбувати.

Як видаляють зуб мудрості

Отже зуби мудрості частіше видаляють, ніж лікують. Видалення таких зубів – достатньо складна операція, що вимагає відповідального підходу. Все через незручне розташування та складно розгалужені корені.

Багато кому зараз стало страшно. Мабуть, виникло запитання, чи це боляче – видалення зубів мудрості? Незважаючи на складність операції, для пацієнта вона проходить зовсім без болю, оскільки використовується анестезія. Усе, що буде відчутно, – укол голки, через яку вводять анестезію.

Верхні зуби мудрості видаляються легше, нижні трохи складніше. Оскільки ріст коренів таких зубів може бути різним, перед операцією обов’язково роблять рентгенівський знімок.

Зуб мудрості видаляють за простою та складною процедурами. У першому випадку використовують щіпці, у другому – дістають зуб, виконуючи надрізи. Процедура може займати від 20 хвилин до 2-х годин. Після операції треба певний час не їсти та виконувати процедури, призначені лікарем.

Не забувайте слідкувати також за іншими зубами, постійна гігієна та догляд за ротовою порожниною гарантуватиме вам збереження гарної посмішки.