Якісна арматура – запорука надійного та міцного фундаменту

ДУМКА 19, Листопад 2022, 10:21 188

Металева арматура є основним елементом будь-якої будівлі. Саме від того, наскільки якісно буде сформовано основу, буде залежати міцність та довговічність майбутньої будівлі. Якість фундаменту залежить від багатьох факторів: виду обраного бетону, способу армування, якості та пропорцій застосованих матеріалів для замішування бетону, а також арматурної сітки, яка створюється шляхом зварювання спеціальних прутків.

Якісна арматура – запорука надійного та міцного фундаменту

Основні різновиди арматурної сітки та сфера її використання

Сучасний ринок пропонує велику кількість різних типів арматури. Залежно від товщини стрижнів розрізняють легку та важку арматуру. Ці види матеріалів мають свій особливий спосіб виготовлення:

  • Легка арматура являє собою сітку зі зварених прутків діаметром до 12 мм. Такий елемент використовують у будівництві в якості опори для немасштабних проєктів.
  • Важка арматура виготовляється з більш товстих прутків, діаметр яких більше 12 мм. Такий тип підходить для будівництва великих конструкцій, для яких важливою умовою є тривкість. Відмінною рисою важкої арматури є спеціальне маркування літерою “П”.

Слід зазначити, що діаметр стрижнів також впливає на розрізнення типів матеріалів. Згідно з цим, арматурна сітка може поділятися на такі види: рулонна та плоска. Рулонна являє собою дріт діаметром 3-5 мм. Такий об’єм дозволяє згортати конструкції в рулон. Плоска є більш жорсткою, її важко зігнути, тому на будівельні майданчики її доставляють великими партіями, переважно у готовому вигляді. Вона актуальна як для укріплення фундаменту, так і для різних залізобетонних виробів.

Тип арматури також впливає на форму комірки. За таким критерієм розрізняють квадратні та прямокутні вироби. Різниця між ними полягає у тому, що у першому випадку між стрижнями зберігається однакова відстань, а у другому – велика різниця між поперечними та поздовжніми проміжками.

Особливості застосування арматурної сітки

Арматурну сітку застосовують у будівельних роботах, коли потрібно оптимізувати поточні процеси на майданчику й зміцнити основу майбутньої будівлі. На противагу звичайній арматурі, конструкція з сітки розміщується рівномірно, у всіх без винятку площинах. Це підвищує ефективність виконання будівельних робіт без необхідності проведення додаткових заходів та продовження строків.

Арматурна сітка є дуже популярним елементом будівництва, який дозволяє будівельникам швидко та відмінно зводити різноманітні споруди, призначені для комфортного та функціонального використання у багатьох сферах діяльності. Це можуть бути як одноповерхові, так і багатоповерхові будівлі, розраховані для великої кількості людей.

В результаті залучення арматурної сітки можна значно укріпити конструкцію будівлі, що дозволить їй у майбутньому витримувати великі навантаження. Фундамент буде міцним та довговічним за умови використання якісного бетону та інших матеріалів.