Зміни в роботі автоцивілки: правки в законі, нові перевірки

ДУМКА 24, Лютий 2023, 19:25 233

У правилах роботи автоцивілки відбувся ряд істотних змін, про їхні особливості ми розкажемо нижче.

Нові страхові ліміти

Національний банк України збільшив страхові ліміти для полісу ОСЦПВ: відтепер за пошкодження майна постраждалої сторони страхові мають компенсувати 160 тис грн (раніше було 130 тис), а покриття лікування постраждалих осіб збільшили до 320 тис (було 260 тис).

Фахівці НБУ вважають, що збільшення страхових лімітів наблизить українську систему страхування до європейського рівня. Так, на даний момент покриття полісу ОСЦПВ в Україні набагато нижче, ніж у країн-членів ЄС, де компенсація може сягати до 1 млн євро.

Особливо відчутним брак лімітів став з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли ціна обслуговування автомобілів різко збільшилася.

На сьогодні дуже просто купити автоцивілку на Finance.ua з оновленими страховими лімітами.

Перевірка наявності автоцивілки

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну поліції було не до перевірки страхових полісів. Однак наразі, особливо через збільшення к-сті аварій та у зв’язку з ускладненими умовами для водіння без освітлення доріг та непрацюючих світлофорів, правоохоронці знову стали перевіряти наявність полісу більш ретельно.

Нагадаємо, автоцивілка — обов’язковий вид страхування, який згідно законодавства повинен мати кожен водій. Розмір штрафу у 2023 році залишиться незмінним — 425 грн. У разі несплати порушником штрафу протягом 15 днів сума зростає до 850 грн.

Здійснити перевірку автоцивілки можна на сайті МТСБУ.

Пряме врегулювання: чи стане обов’язковим у 2023 році

НБУ наразі пропонує істотні зміни  в законодавстві про страхування. Серед них
пропонується інструмент, який спонукатиме страховиків до поліпшення сервісу з врегулювання страхових випадків — модель обов’язкового прямого врегулювання збитків.

Однак зміни, ймовірно, не відбудуться у цьому році. У разі підтримання Верховною Радою України закон буде введений у дію з 1 січня 2024 року — одночасно з введенням у дію нового ЗУ “Про страхування” та включатиме перехідний період на узгодження учасниками ринку автотранспортного страхування своєї діяльності з його положеннями.