Амністія, особливе фінансування і місця у ВР: став відомий план Путіна для Зеленського щодо ОРДЛО

ДУМКА 25, Листопад 2019, 19:30 323
Амністія, особливе фінансування і місця у ВР: став відомий план Путіна для Зеленського щодо ОРДЛО

Президент Російської Федерації Володимир Путін привезе на зустріч нормандської четвірки вже готовий план для українського лідера Володимира Зеленкого.

Про це у себе в блозі повідомив політолог Тарас Березовець, передає “Думка”.

За даними джерел, близьких до адміністрації В. Путіна, концептуальні пункти пропозицій на зустрічі “нормандської четвірки”, можуть стосуватися наступних тем.

По-перше, закріплення в Конституції України особливого статусу для ОРДЛО. У пропозиціях російської сторони вони названі “території особливої форми функціонування законодавства і держвлади”.

Під «особливою формою» пропонується ввести окрему статтю фінансування територій ОРДЛО, узгодження оподаткування, освітніх програм, функціонування органів правопорядку та судової системи. Також пропонується запровадити квотований принцип представництва ОРДЛО у Верховній Раді.

По-друге, законодавче закріплення повної амністії всім учасникам збройних формувань ОРДЛО, всім учасникам і організаторам т. н. «народних виборів і референдумів».

По-третє, закріплення в законодавстві України функціонування транскордонної форми економічного співробітництва за рішенням органів ОРДЛО.

По-четверте, негайне проведення виборів до місцевих органів після виконання зазначених умов.

По-п’яте, передача контролю за кордоном українським підрозділам тільки після проведення виборів в ОРДЛО.

План в цілому затверджений російською стороною, більш того, його зміст відомий президенту України.