Байден: Україна стане головною країною для США у зовнішній політиці

ДУМКА 17, Серпень 2019, 15:31 261
Байден: Україна стане головною країною для США у зовнішній політиці

Відомий американський політик, колишній віце-президент США і один із головних кандидатів на пост президента Джо Байден заявив, що Україна має стати пріоритетом у міжнародній політиці Вашингтона.

Байден озвучив чотири пункти своєї програми стосовно України, які він планує втілювати в разі обрання на посаду очільника Білого дому, передає Голос Америки.

Він вважає, що США мають постачати зброю нашій державі.

“У військовій сфері, я надав би безпекову допомогу від США, включаючи зброю, щоби посилити здатність України захищатись. Я також би розширив успішне навчання збройних сил України, розпочате адміністрацією Обами-Байдена“, – сказав колишній віце-президент.

В економічній сфері Байден обіцяє працювати над збільшенням західних прямих інвестицій і підтримувати енергетичну незалежність України від Росії.

Політик вважає, що допомога США має надаватися лише за умови антикорупційних реформ.

“Я підтримав би набагато потужнішу роль США поряд із Францією та Німеччиною в переговорах з Росією. Щоб дипломатія працювала, нам потрібний більший важіль щодо Москви, це означає більш тісну співпрацю з європейськими партнерами та союзниками, щоб Росія сплачувала більшу ціну за війну, що триває в Україні. Наша стратегічна мета – підтримати еволюцію демократичної, єдиної, суверенної України і змусити Кремль платити ціну за постійні атаки на міжнародний порядок”, – підсумував Джо Байден.