Банк США рекомендує клієнтам припинити інвестувати в Україну і продавати українські євробонди

ДУМКА 5, Березень 2020, 17:21 913
Банк США рекомендує клієнтам припинити інвестувати в Україну і продавати українські євробонди

Після зміни уряду в Україні американський банк Morgan Stanley рекомендував своїм клієнтам відмовитися від інвестицій в Україну, зокрема в український державний борг, та продавати українські євробонди.

Про це повідомляє «Ліга», посилаючись на звіт банку, поширений серед його клієнтів.

«Ми рекомендуємо продавати єврооблігації Україна-2030 (строк погашення облігацій настане у 2030 році — ред.) та купувати облігації Єгипет-2031», — йдеться у звіті.

Причин того, чому інвесторам рекомендують позбутися українських активів, є декілька:

З українського уряду пішли міністри-реформатори — Оксана Маркарова та Тимофій Милованов. Morgan Stanley вважає, що новому уряду ще потрібно продемонструвати свою здатність провести амбітні реформи.

Заяви нового прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про необхідність перегляду бюджету для того, аби збільшити соціальні виплати. Morgan Stanley вважає, що це збільшить дефіцит бюджету на 2020 рік та затягне переговори з МВФ, який тепер вимагатиме від України тримати дефіцит бюджету під контролем.

Ймовірність втручання уряду у політику Національного банку, зокрема щодо зміцнення курсу гривні. Morgan Stanley вважає, що заяви Дениса Шмигаля про те, що через зависокий курс гривні українська промисловість зазнала втрат можуть свідчити про намір втрутитися у політику незалежної інституції — НБУ.

Тиск влади на Офіс генпрокурора та НАБУ, що може свідчити про крок назад в антикорупційній реформі.

Новий міністр фінансів України Ігор Уманський декілька разів заявляв, що Україні потрібно жорсткіше поводитися з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ.