“Батьківщина”, ОПЗЖ, і “Слуга народу” лідери серед прогульників у Раді

ДУМКА 4, Листопад 2019, 17:59 136
“Батьківщина”, ОПЗЖ, і “Слуга народу” лідери серед прогульників у Раді

Аналітики руху “Чесно” підрахували, хто з депутатів найчастіше без поважних причин прогулював засідання Верховної Ради. Найчастіше свою роботу ігнорують депутати “Опоплатформи – За життя”, а персональне “золото” виборов член “Батьківщини” Віталій Данілов.

Загалом 16 народних обранців пропустили понад 30% голосувань у парламенті протягом жовтня, повідомляє рух “Чесно”.

Вже з 1 листопада набули чинності ухвалені Верховною Радою зміни, які передбачають скасування виплат на виконання депутатських повноважень для прогульників. Вони передбачають, що без додаткових виплат залишаються ті, хто пропустив понад 30% голосувань.

Рейтинг депутатів, які найчастіше прогулювали засідання Верховної Ради без поважних причин:

Віталій Данілов, “Батьківщина” – 97% прогулів;
Сергій Тарута, “Батьківщина” – 82%;
Вадим Рабінович, “Опоплатформа – За життя” – 76%;
Дмитро Ісаєнко, “Опоплатформа – За життя” – 69%;
Вадим Столар, “Опоплатформа – За життя” – 65%.

До списку депутатів, які могли б втратити виплати через прогули, потрапили також лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко (48% прогулів) та депутати від “Слуги народу” Андрій Одарченко (52%) та Олександр Дубінський (35%).

“Батьківщина”, ОПЗЖ, і “Слуга народу” лідери серед прогульників у Раді

Нагадаємо, що з 1 листопада в Україні почав діяти закон, який передбачає покарання народних депутатів за пропуск голосувань.

Щоб побороти це ганебне явище наразі Рада 16 жовтня ухвалили закон щодо припинення відшкодування депутату витрат, пов’язаних з виконанням його повноважень у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Ради або засідань комітетів (№ 1035-2).

В ньому зазначається наступне: якщо депутат прогуляв понад половину засідань, йому не відшкодовуватимуть кошти, які видаються на виконання депутатських повноважень.