Безсмертний прокоментував своє звільнення

ДУМКА 13, Серпень 2019, 17:55 335
Безсмертний прокоментував своє звільнення

Роман Безсмертний прокоментував своє відлучення від участі в мінських переговорах. Таке рішення у вівторок схвалив президент Володимир Зеленський.

В ефірі “24 каналу” пан Безсмертний розповів, що про своє звільнення дізнався зі ЗМІ – так само, як і про своє призначення місяць тому.

“У моїй практиці я пережив три етапи роботи з президентами. Перший етап – коли президент, коли призначав і звільняв, пояснював причини, другий етап – коли я від імені президента пояснював, чому він приймає таке рішення. І зараз етап, коли ніхто нічого не пояснює ні коли призначає, ні коли звільняє”, – каже він.

“Коли місяць тому мене призначили, я через деякий час запитав: а чому ви так дієте (без попередніх перемовин. – Ред.)? Відповідь була дуже коротка: в нас немає часу на зустрічі”.

“Таємниці немає”

За словами пана Безсмертного, жодної таємниці щодо причин його звільнення немає – все через його публічну позицію з окремих питань.

“Причина такої моєї поведінки криється в тому, що це п’ятий президент у моєму житті, з яким я контактував. І, ви знаєте, я дуже глибоко переживав, коли бачив, як попередники робили певні кроки, і я міг їх зупинити від цих речей, але я десь йшов на компроміс з колегами, з власним сумлінням”.

“І тепер я просто для себе рішення прийняв: коли я розумію, що может бути далі, я коректно – я ж нікого не ображав – починаючи з того, що не можна не проводити військовий парад у Києві, що не треба телефонувати Путіну, а треба діяти – і діяти досить різко, послідовно”.

“Очевидно, що така позиція не до двору, але тим паче це право президента”, – каже пан Безсмертний.

Він додав, що ставиться до рішення Зеленського про звільнення “абсолютно нормально”, адже звільняти і призначати людей – це право президента.

“Я вірю в бажання Зеленського зробити краще, але він, на жаль, зараз сунеться в пастку. Він просто не розуміє, з ким має справу. Це його свідоме переконання, що Путін у цій ситуації може бути якимось союзником. Зеленський у цьому протистоянні зараз виглядає як миша, яка довірилася коту. Цей кіт пограється з мишою, а потім її покарає за це”, – сказав Безсмертний.