“Більшість підтримує”: У Зеленського заявили, що референдум щодо продажу землі не потрібен

ДУМКА 19, Листопад 2019, 23:20 213
“Більшість підтримує”: У Зеленського заявили, що референдум щодо продажу землі не потрібен

Пропрезидентська партія “Слуга народу” не бачить необхідності в проведенні всеукраїнського референдуму з питання відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Про це заступник голови фракції СН у Верховній Раді Олександр Корнієнко заявив в ефірі одного з українських телеканалів

“В цілому не потрібен референдум [по земельному питанню]”, – заявив він. Корнієнко висловив упевненість, що в цьому питанні більшість українців підтримують позицію президента України Володимира Зеленського, який виступає за впровадження ринку землі.

“73% [виборців], підтримавши [на виборах] Зеленського, підтримали ідею відкриття ринку землі”, – переконаний він.

Корнієнко нагадав, що Рада вже прийняла в першому читанні проект закон Про ринок землі. Він повідомив, що при підготовці документа до другого читання в нього буде внесена норма про те, що до моменту проведення референдуму для іноземців буде закрита можливість купувати землю в Україні.

Водночас глава “Слуги народу” вважає, що “безвідносно землі Україні потрібен закон про референдум”. Для цього, зазначив він, депутати Ради готують пакет законопроектів про народовладдя.

“У пакеті про народовладдя є інструменти про народну ініціативу, і це народ оцінить і буде користуватися.

Наприклад, там є законопроект про відкликання законів за народною ініціативою – так зване народне вето: якщо закон не сподобався, можете організувати референдум про те, що він не влаштовує і його не можна народному раді знову приймати протягом, припустимо, трьох років”, – розповів Корнієнко.