Через масові пасхальні богослужіння в церквах Московського патріархату карантин хочуть продовжити

Володимир Маркопольский 21, Квітень 2020, 19:20 289
Через масові пасхальні богослужіння в церквах Московського патріархату карантин хочуть продовжити

Порушення обмежень під час великодніх служб у Почаївській та Святогірській лаврах Московського патріархату (УПЦ МП) можуть стати причиною продовження карантину в нинішніх умовах, без пом’якшення.

Про це заявив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов.

На питання, чи можливо, що через пасхальні служби з великою кількістю людей в Почаївській і Святогірській лаврах УПЦ МП карантин можуть не пом’якшити, Немчинов відповів: “Я думаю, що це цілком можливо, треба дивитися на ряд факторів.Якщо ви подивитеся статистику Нацполіції, кількість віруючих у церквах перевищувала прогнози.

Воно було значно менше, ніж у звичайний період, але в той же час це досить ризиковані були цифри, особливо, як ви згадували, в Почаєві та Донецькій області, де дійсно такі прецеденти були”.

Він додав, що негативні моменти були і в Києві, а також згадав про ситуацію в Києво-Печерській Лаврі, яка вже на карантині і де продовжують фіксувати нові випадки інфікування (їх там більше 100. – Ред.).

“На жаль, вони спілкувалися з великою кількістю городян до того, як Лавра була закрита”, – підкреслив міністр.

Немчинов також зазначив, що поки важко оцінювати, яким буде остаточне рішення Кабміну Про карантин. “Буде проведено комплексний аналіз ризиків, тільки після цього вже можна буде говорити про якийсь доконаний факт”,-резюмував він.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Дніпрі парафіяни Російської Православної церкви в Україні (УПЦ МП) масово прийшли до Свято-Троїцького собору на богослужіння з приводу свята Великодня.