ДБР за позовом соратників Медведчука розслідує “узурпацію влади” Порошенком

ДУМКА 16, Серпень 2019, 03:26 1352
ДБР за позовом соратників Медведчука розслідує “узурпацію влади” Порошенком

Державне бюро розслідувань допитало депутатку “Народного фронту” Вікторію Сюмар. Справу ведуть за позовом нардепів “Опоплатформи” Нестора Шуфрича та Василя Німченко. Вони звинувачують депутатів з коаліції, а також Порошенка, Гройсмана і Парубія в узурпації влади.

Слідчі ДБР вже допитали у цій справі декілька десятків нардепів з “Народного фронту”, пише Вікторія Сюмар у Facebook.

Шуфрич та Німченко зробили позов до ДБР за фактом “захоплення влади”. Мова йде про подання щодо призначення Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра. Депутати вважають, що це було незаконно, оскільки виключним правом висувати кандидатуру прем’єра може мати тільки сформована коаліція, якої на той час нібито не було.

Слідчі ДБР витрачають багато часу і ресурсів на допити депутатів, розслідуючи – чи “узурпували державну владу” депутати коаліції законно обраного парламенту України. Думаю, попереду ще багато дивних юридичних формулювань, які в нормальних країнах прямо називають політично вмотивованими,
– сказала Сюмар.

Перевірки ДБР тривають за статтями “насильницька зміна конституційного ладу” та “зловживання владою”. Винним загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі, арешт або позбавлення права обіймати певні посади.