Держслужба зайнятості припинила виплати непрацюючим українцям

Володимир Маркопольский 31, Березень 2020, 04:31 974
Держслужба зайнятості припинила виплати непрацюючим українцям

Зайняті неформально не можуть претендувати на допомогу, але цим врятують Фонд загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття від дефіциту.

Затримка Кабміну з затвердженням змін до Порядку надання Держслужбою зайнятості (ДСЗ) послуг безробітним під час карантину призвела до тимчасового блокування виплат за допомогою.

Бюрократичні формальності, що відкладаються урядом з позаминулого тижня, підвісили питання про терміни грошових нарахувань для 376 тисяч осіб, все ж є далеко не найскладнішим завданням, яке належить вирішити владі в боротьбі з безробіттям.Вже незабаром кількість українців, що втратили заробіток, може значно зрости як на офіційному ринку праці, що ризикує привести до дефіциту бюджету Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття, так і, куди серйозніше, серед неоформлених працівників.

Згідно з приблизними підрахунками, через введені проти поширення коронавірусу обмеження без стабільного доходу вже залишилися близько 500-700 тисяч осіб.