Експерт заявив, що наступним розведенням сил Зеленський відкриває Росії шлях на Маріуполь

ДУМКА 30, Січень 2020, 04:18 633
Експерт заявив, що наступним розведенням сил Зеленський відкриває Росії шлях на Маріуполь

Якщо Росія доб’ється розведення сил у напрямку КПП “Гнутове”, це фактично відкриє наступ проросійським бойовикам на Маріуполь.

Про це Апострофу розповів військовий оглядач Михайло Жирохов.

“Взагалі, в ОРДЛО зараз готові до локального наступу в одному з місць на лінії розмежування. Для глобального у них немає ні сил, ні засобів. Знаючи, що бойовики можуть почати наступ, наші військові робили мінні поля – там мінами територія просто всіяна. Тому якщо в ОРДЛО вирішать почати наступ, то втрати будуть великими”, – вважає Жирохов.

Подальший розвиток ситуації залежить від того, якими будуть позиції переговірників у Мінському форматі. Якщо Росія доб’ється розведення на ще трьох ділянках, для України це буде небезпечно.

“Зараз планується відведення в трьох точках з боку України і шести з боку ОРДЛО. Узгоджена лише одна – на напрямку КПП “Гнутове”. Це на приазов’ї. Фактично це відкриває наступ на Маріуполь, але в стратегічному плані цей напрямок має мінімальне значення-там степова зона і дуже мало населених пунктів”, – говорить експерт.

Експерт також додав, що рішення розвести війська на трьох попередніх ділянках було невірним. Адже тепер кадрові російські військові та їхні найманці з місцевого населення на підступах до населеного пункту Золоте-4 влаштовують провокації та обстрілюють місцевих жителів.

А між Вікторівкою і Петровським, звідки відійшли ЗСУ, знаходилися важливі “панівні висоти”. Втративши контроль над ними, українські військові не можуть спостерігати за пересуванням противника. І це при тому, що обидва ці напрямки є танконебезпечними.