Епідемія коронавірусу: Гончарук двічі проігнорував прохання РНБО заборонити вивезення масок з країни

ДУМКА 13, Березень 2020, 22:41 406
Епідемія коронавірусу: Гончарук двічі проігнорував прохання РНБО заборонити вивезення масок з країни

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов двічі звертався з проханням тимчасово заборонити експорт масок і засобів захисту, щоб не допустити поширення коронавірусу в Україні.

При цьому на той момент прем’єр Олексій Гончарук рекомендації РНБО зігнорував.

В результаті тільки в лютому з країни вивезли 118 тонн масок з фільтрами і 408 тонн без фільтра. Заборонив експорт вже новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Однак таке рішення було прийнято запізно – в левової частки аптек масок немає взагалі, а там, де вони є, ціни злетіли в сотні разів. У деяких аптеках їх продають по 800 грн за 100 штук, при собівартості всієї упаковки в 20 грн.

Багато країн вже давно заборонили експортувати товари, які можуть зберегти здоров’я за умов поширення вірусу. При цьому в Україні, де також спостерігається дефіцит масок, їх в цей момент почали активно експортувати.

Зазначимо, Кабінет міністрів лише 11 березня вирішив заборонити експорт продукції, яка може зупинити поширення епідемії (в тому числі масок).

Епідемія коронавірусу: Гончарук двічі проігнорував прохання РНБО заборонити вивезення масок з країни Епідемія коронавірусу: Гончарук двічі проігнорував прохання РНБО заборонити вивезення масок з країни