Financial Times: в Україні готують схему для здешевлення електроенергії для заводів Коломойського

ДУМКА 23, Жовтень 2019, 10:50 239
Financial Times: в Україні готують схему для здешевлення електроенергії для заводів Коломойського

В результаті запланованої реформи ринку електроенергії бізнесмен Ігор Коломойський, який володіє феросплавними заводами може отримати можливість платити за електроенергію менше.

За даними західних чиновників, законодавчі ініціативи в електроенергетиці спрямовані на зниження вартості електроенергії для феросплавних заводів Коломойського.

Про це повідомило британське видання The Financial Times.

За словами одного західного чиновника, в результаті запланованої реформи ринку електроенергії Коломойський, який володіє феросплавними заводами може отримати можливість платити за електроенергію менше, ніж ціни, які йому сьогодні виставляють олігархи-конкуренти.

“Коломойський хоче сидіти над усіма і за лаштунками смикати за ниточки, – цитує чиновника автор публікації. – Те, що вони роблять, дуже розумно”.

Журналіст підкреслив надзвичайно високий темп законодавчих ініціатив нової влади.

“За останні кілька тижнів Верховна Рада України прийняла десятки законопроектів, спрямованих на модернізацію економіки та модернізацію держави, іноді практично без обговорення і розгляду.

Вводяться нові правила концесії морських портів та інфраструктури, видобутку ресурсів, захисту прав споживачів, регулювання цінних паперів, розукрупнення державної газової компанії і перехід на цифрові технології у митному оформленні та інших послуг”, – перерахував він.

На думку автора, в Україні існує велика небезпека лобіювання корисливих інтересів окремих олігархів.

“Прагнення уряду реформувати економіку і судову систему також дозволяє тим, хто переслідує корисливі інтереси, у тому числі, олігархам, впливати всіма можливими способами, включаючи використання лояльних до них депутатів для розробки або зміни законів”, – зазначило видання.