Франція заблокувала рішення ЄС про спільне постачання боєприпасів Україні

ДУМКА 12, Квітень 2023, 15:47 3558
боєприпаси

Француський уряд заблокував одностайне рішення Європейського союзу щодо фінансування поставок в Україну боєприпасів для захисту від російської агресії.

Про це інформує агентство РАР.

У повідомленні вказується, що уряд Франції вимагає, що рефінансування відбувалось не тільки у випадку постачання боєприпасів для артилерії, але й для ракет. Ряд країн виступали проти такого рішення.

“Франція блокує рішення Європейського союзу, що вимагає одностайності й стосується фінансування постачання боєприпасів Україні”, – сказано в повідомленні.

Видання повідомляє, що артилерійські боєприпаси калібру 155 мм виробляють у Польщі, Франції та Німеччині. 1 млрд євро мають використати для відшкодування витрат на постачання боєприпасів зі складів країн ЄС. Оскільки наразі на складах ЄС недостатньо боєприпасів, було принято рішення закупити снаряди за межами Євросоюзу.

Також Франція заблокувала рішення про виділення ще одного мільярду, який має бути спрямований на спільні замовлення в оборонної промисловості Європейського союзу.

“Проєкт містив положення про те, що боєприпаси відшкодовуватимуть лише на підставі запиту, поданого Україною. Франція хоче виключити цей пункт без пояснення причин. Це також означало б можливість відшкодувати боєприпаси, про які українська сторона не просила. Окрім рішення щодо боєприпасів, Франція хоче додати можливість відшкодувати постачання ракет”, — сказало високопоставлене джерело агентства в Євросоюзі.

Дипломати вважають, що за позицією Франції може стояти лобіювання оборонних компаній.