Геращенко: Український парламент захопили “зелені чоловічки” і знищують його

ДУМКА 10, Вересень 2019, 22:20 496
Геращенко: Український парламент захопили “зелені чоловічки” і знищують його

Правляча партія порушує права депутатів на виступи і законодавчу ініціативу.

Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції політичної партії “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко, передає пресслужба партії.

“Ви знаєте п’ять років тому “зеленые человечки” захопили Крим. Зараз “зеленые человечки” захоплюють Український парламент. І, насправді, повністю його перекреслюють… Зараз, в цій сесійні залі ми бачимо, як Верховна рада незалежної України перетворюється на парламент АР Крим.

Зараз весь світ бачить як опозицію спочатку відсадили на гальорку. Потім її “захлопують” і перекрикують. І далі, навіть не прийнявши ще закон із цинічною назвою “Про протидію зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури”, а його вже виконують”, – наголосила вона.

Голова Верховної Ради кілька разів переривав виступ Ірини Геращенко і відключав мікрофон. Підтримати колегу до трибуни парламенту прийшли всі депутата фракції “Європейська Солідарність”.

Ірина Геращенко заявила про неприпустимість такого ставлення до народних депутатів та вказала на порушення прав народних депутатів в питаннях законотворчої діяльності.

“Зараз я маю від своїх виборців право і обов’язок, так само як і всі 426 народних депутатів України, на законодавчу ініціативу, на альтернативний законопроект, на поправку”, – додала вона.

Депутата підкреслила: “Насправді, те що зараз відбувається, друзі, ви нищите не просто опозицію, а парламентаризм. Ми як друзі парламенту і люди, які мають такі самі права, закликаємо вас цього не робити”.

За її словами, винесений на розгляд законопроект “має навіть абсурдну назву, не кажучи навіть про зміст”.

Депутат зауважила, що закон про регламент дійсно потрібно змінювати, але важливо, щоб ці зміни відповідали вимогам європейського законодавства. Крім того, вона наголосила на необхідності проходження всіма законопроектами експертизи у профільному комітеті парламенту на відповідність нормам європейського законодавства.