Гончарук заявив, що інформацію про приїзд евакуйованих до Нових Санжарів обмежили задля безпеки

ДУМКА 21, Лютий 2020, 03:09 417
Гончарук заявив, що інформацію про приїзд евакуйованих до Нових Санжарів обмежили задля безпеки

Мешканців Нових Санжарів у Полтавській області не повідомили про приїзд громадян, евакуйованих з КНР, з міркувань безпеки.

Про це заявив Прем”єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу після засідання оперативного штабу Кабміну у Нових Санжарах.

«З міркувань безпеки ми, звичайно, обмежили інформацію, бо ми не хотіли, аби виникали зайві провокації, щоб цим міг хтось скористатися на шкоду нашим громадянам… Країна фактично перебуває у стані війни, всередині країни та, на жаль, ззовні є дуже багато сил, які хочуть зашкодити нашим громадянам й використати цю складну операцію, аби створити провокації. Тому з міркувань безпеки було прийнято таке рішення», – розповів Гончарук.

Він додав, що «окремі політичні й суспільні діячі» спробували все-таки використати цю ситуацію в своїх цілях – і це «дуже сумно». Однак, за словами Прем’єра, всі державні органи впоралися з честю з цією ситуацією.

Як повідомляв Укрінформ, 20 лютого об 11:50 в харківському аеропорту сів літак із громадянами України та іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань.

Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю автобуси з евакуйованими вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на карантин у медичному центрі Нацгвардії.

Однак місцеві мешканці перекрили дорогу, протестуючи проти розміщення евакуйованих з Китаю у медичному центрі.

У Нові Санжари прибули очільник МВС Арсен Аваков, голова Національної поліції Ігор Клименко, перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Також у Нові Санжари вилетів Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук разом міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою.

Станом на 20 лютого у світі від коронавірусу померли 2128 осіб. Кількість випадків зараження в материковому Китаї сягнула 75 727 осіб, 16 526 осіб вилікувалися і виписані з лікарень.

За даними МОЗ, в Україні не зафіксовано жодного підтвердженого випадку захворювання коронавірусом COVID-19.