Інститут нацпам’яті звернувся в поліцію через перейменування проспекту Жукова в Харкові

ДУМКА 28, Лютий 2020, 17:31 92
Інститут нацпам’яті звернувся в поліцію через перейменування проспекту Жукова в Харкові

В Інституті національної пам’яті України заявили, що звернуться до правоохоронних органів, щоб відкрити кримінальне провадження через перейменування Харківського проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова.

Про це заявив головний спеціаліст Інституту національної пам’яті України Богдан Короленко. Він пояснив, що, в першу чергу, це рішення не відповідає чинному законодавству, оскільки в законі чітко сказано, що давати об’єктам імена осіб, які займали керівні посади в Компартії СРСР, не можна, а Жуков – серед них.

“Розповіді місцевої міськради, що таким чином вони вшановують перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, не відповідають дійсності. Тому що Григоренко – теж учасник Другої Світової, до того ж бойовий генерал і відомий правозахисник.

Він відстоював права кримських татар, депортованих у 1944 році сталінським режимом. Кримські татари вважають Григоренка своїм національним героєм. Але міськрада Харкова всіма цими фактами знехтувала”, – підкреслив співрозмовник.

Також Короленко розповів, що Інститут національної пам’яті готує звернення до правоохоронних органів, щоб відкрити кримінальну справу. В установі хочуть притягнути до відповідальності всіх посадових осіб міськради, які причетні до такого рішення. Також Інститут звертатиметься до СБУ

Короленко додав, що такими діями міськрада Харкова підіграє російській пропаганді.

“На Жукові будується вся ця міфологія” великої перемоги ” СРСР. У міськраді Харкова знали, що порушують закон – ми їх попереджали. Ця ситуація не є двозначною. Тут все гранично ясно”, – сказав Короленко.