Коломойський закликав націоналізувати всі державотворчі підприємства

ДУМКА 28, Серпень 2019, 09:38 545
Коломойський закликав націоналізувати всі державотворчі підприємства

Олігарх Ігор Коломойський виступає за націоналізацію великих державотворчих підприємств.

Про це він сказав в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

За словами Коломойського, його зараз «не цікавлять ніякі активи».

«Я хочу зараз одне — щоб тарифи знизилися в країні, це врятує економіку і дозволить зберегти людей від виїзду. Тому що якщо цього не буде, тоді нам капець. Нам як країні – це в широкому сенсі. Всі скажуть, що якщо при його багатстві він так говорить, то що робити нам, бідним людям? Я більше можу сказати: якщо для того, щоб Україна вижила, треба стати не те, що соціал-демократом, а комуністом, то я теж на це готовий. Я готовий все здати і стати, скажімо, простим директором заводу, як було у більшовиків при НЕПі (НЕП — нова економічна політика, що проводилася в Радянській Росії і СРСР в 1920-і роки. — ред.)», — зазначив він.

Коломойський додав, що «для порятунку України необхідна загальна націоналізація великих державотворчих підприємств плюс націоналізація розробки надр землі». Олігарх додав, що «в кількох галузях нам потрібен державний капіталізм».

Він заявив, що тільки за схемою Роттердам + «грабіж» за 3,5 роки оцінює в $4,2 млрд.

«Україна виробляє 180 мільярдів кіловат-годин на рік. 50% виробляє атомна енергетика. 40% виробляє теплова. 40 від 180 становить 72 мільярди кіловат. У [олігарха] Рината Ахметова 70−80% теплової генерації в руках, і при цьому його не визнають монополістом! У нього під контролем виробництво приблизно 50 мільярдів кіловат-годин. Держава у нього викуповувала це за ціною 1,9−2,00 гривні за кіловат-годину.

Викуповували завжди дорожче оптових цін. Собівартість становить 80−90 копійок. Оптова ціна з початку дії Роттердам+ і по червень 2018 року коливалася від 1 гривні до 1,618 гривні. Різниця між ціною покупки державою і оптовою ціною становила не менш ніж 50 копійок — 2 цента. 50 мільярдів кіловат-годин споживання множимо на 2 центи — виходить мільярд доларів на рік — чистий прибуток Ахметова і тих, хто за ним стояв. 3,5 року будемо вважати 3,5 мільярда. Плюс різниця між собівартістю виробництва та ринковою ціною. Плюс 700 мільйонів на все про все — дотації на вугілля, ще щось там», — сказав Коломойський.