Медики розповіли, як коронавірус вбиває людину

ДУМКА 28, Лютий 2020, 10:29 182
Медики розповіли, як коронавірус вбиває людину

Звіти про розтин померлих пацієнтів показують, що коронавірус вражає в першу чергу легені, і немає достатніх доказів, що підтверджують ушкодження в інших органах.

В першу чергу, новий коронавірус викликає запальні симптоми в дихальних шляхах і мішечках легких, йдеться в звіті китайських судових медиків.

У доповіді наголошується, що пошкодження легеневої тканини у вигляді легеневого фіброзу менш виражено, ніж при ГРВІ, але симптоми набряку легенів більш виражені. Пошкодження легенів особливо помітно, що може пояснити відчуття «утоплення», про яке говорили пацієнти у важкому і критичному стані.

«Результати дослідження показали, що характерною запальною реакцією є пошкодження глибоких частин дихальних шляхів і легеневих альвеол, до якої призводить пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу», — йдеться в доповіді.

Результати дослідження COVID-19 по пошкодженням серця, нирок, мозку, селезінки і травного тракту непереконливі і вимагають подальшого вивчення, йдеться в повідомленні.

Частково це пов’язано з тим, що 11 тіл були отримані від людей у віці від 52 до 80 років, і їх органи могли страждати від інших основних проблем зі здоров’ям, які заважали дослідженню.

Проте, в доповіді наголошується, що невелика кількість виділень від набряку в легенях може проникнути в грудну порожнину і пошкодити серце. Це може пояснити, чому пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть важче переносити хворобу, але такий зв’язок має бути підтверджений додатковими дослідженнями.

Лю Лян, судовий лікар, відповідальний за розтин, сказав в інтерв’ю, що звіт про розтин допоможе медичним працівникам, які перебувають на передньому краї боротьби з вірусом, поліпшити свої методи лікування і допомогти оцінити ефективність тестованих препаратів в клінічних випробуваннях.