“Ми довели, що вміємо захищатися”: Порошенко привітав українців з Днем Гідності

Володимир Маркопольский 21, Листопад 2019, 08:42 1366
“Ми довели, що вміємо захищатися”: Порошенко привітав українців з Днем Гідності

Експрезидент України Петро Порошенко привітав українців з Днем Гідності та Свободи.

Свої привітання Петро Порошенко висловив у себе в Twitter.

“Ми довели, що вміємо захищатися. Хто б не зазіхав на наші вольності іззовні чи зсередини. Ми народжені, щоб бути вільними. Вітаю вас з Днем Гідності та Свободи, дорогі українці! Слава Україні!”- йдеться у повідомленні.
З Днем Гідності та Свободи!

Свобода – це можливість жити у власній незалежній державі. Гідність – це сильна українська армія, якою ми пишаємося і яка вже шостий рік поспіль захищає право українців бути вільними. Свобода – це демократія, право вільного вибору. Гідність – це право на власну думку, яке ніхто не може обмежити кримінальною відповідальністю за поширення недостовірної інформації. Свобода – це можливість вільно подорожувати Європою і усім світом. Гідність – це перспектива стати повноправним членом Європейського Союзу та НАТО.Свобода і гідність – це радість говорити рідною мовою, ходити до своєї церкви і знати свою історію. А ще – це поважати права інших. Ми довели, що вміємо захищатися. Хто б не зазіхав на наші вольності іззовні чи зсередини. Ми народжені, щоб бути вільними.Вітаю вас з Днем Гідності і Свободи, дорогі українці. Слава Україні!

Опубліковано Петром Порошенком Середа, 20 листопада 2019 р.

Справка: 21 листопада Україна святкує День Свободи та Гідності, який присвячено революційним подіям, що сталися у 2004 та 2013 роках.

День Свободи відзначали з 22 листопада 2005 року на честь річниці початку Помаранчевої революції. З 2011 року відзначення свята було скасовано. Януковичу було важко змиритися з наявністю свята на честь боротьби проти нього. Тому влада вирішила відповісти на це календарним переносом.

Свято під дивною назвою День соборності та свободи було засноване 30 грудня 2011 року указом Януковича. Воно відзначалося 22 січня.

Нове свято виникло внаслідок зміни дати відзначення Дня Свободи з 22 листопада на 22 січня — дату святкування Дня соборності. Указом Януковича ці два свята було об’єднано. Перед цим Янукович скасував указ Кучми від 21 січня 1999 року «Про День соборності» і указ Ющенка про День Свободи.
Гібридне свято День соборності та свободи існувало в Україні кілька років, але так і лишилося штучним.

13 листопада 2014 року президент Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.

Майже щороку у річницю майданів опозиційні політичні сили влаштовують масові акції на Майдані Незалежності. Це стало суспільною традицією.