НАБУ відкрило справу проти ексголови ДБР Труби

ДУМКА 3, Січень 2020, 19:55 352
НАБУ відкрило справу проти ексголови ДБР Труби

Розслідування розпочате на виконання ухвали Вищого антикорупційного суду від 13 грудня.

Детективи Національного Антикорупційного бюро України розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні з попередньою правовою кваліфікацією за статтею 369-2 ч.2 ККУ (Зловживання впливом). Витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань надійшов на адресу Адвокатського об’єднання “Головань і партнери”, написав адвокат Ігор Головань у блозі на сайті “Українська правда”.

Розслідування розпочате на виконання ухвали Вищого антикорупційного суду від 13 грудня.

Як відомо, адвокати Порошенка подали до НАБУ і Генеральної прокуратури заяви стосовно фігурантів опублікованих записів розмов у кабінеті Романа Труби, які свідчать про незаконне втручання в роботу правоохоронних органів з боку Офісу президента України. Йдеться про ймовірні розмови директора ДБР Романа Труби з керівником Офісу президента Андрієм Богданом та його заступником Андрієм Смирновим.

У вересні 2019 року Роман Труба повідомив про виявлення апаратури для прослуховування у себе в кабінеті. Розмови з кабінету Труби, які публікуються у ЗМІ, свідчать про ймовірний злочинний вплив керівництва держави на правоохоронну систему.

Адвокати Петра Порошенка ініціювали також низку кримінальних проваджень проти особисто ексдиректора ДБР Романа Труби.

Це, зокрема, заяви:

– щодо вчинення дій, спрямованих на отримання відомостей, які становлять комерційну та банківську таємницю;

– незаконне збирання конфіденційної інформації про особу;

– щодо фактів розголошення даних досудового розслідування, вчиненого службовими особами Державного бюро розслідувань та іншими особами;

– щодо можливого одержання неправомірної вигоди керівником Державного бюро розслідувань за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави;

– щодо незаконного збирання, зберігання, використання та поширення Портновим А. В. конфіденційної інформації про особу;

– за фактами можливого порушення таємниці листування, телефонних розмов, вчинених щодо державного діяча.