New York Times: Джуліані просить команду Зеленського якомога швидше розслідувати справу Байдена

ДУМКА 22, Серпень 2019, 12:59 467
New York Times: Джуліані просить команду Зеленського якомога швидше розслідувати справу Байдена

Помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак нещодавно зустрічався в Мадриді з адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані.

Про це повідомила газета The New York Times.

Вони говорили про запланований візит президента України в США, а також про два питання, які становлять інтерес для Трампа. Перше стосується чуток про те, що українські відомства допомагали Гілларі Клінтон на виборах у 2016 році. Друге пов’язане з впливом Джо Байдена на українських політиків під час перебування на посаді віцепрезидента США і роботою його сина в газовій компанії Burisma Group.

У коментарі NYT Джуліані визнав, що “наполегливо закликав” Єрмака “просто розслідувати ці чортові речі”. За його словами, після зустрічі з помічником Зеленського в нього склалося переконання, що Україна дослухається до його прохання.

Джуліані стверджує, що вів переговори як приватна особа, але за сприяння Державного департаменту. Чи знав про його контакти з Єрмаком президент Трамп, невідомо.

Єрмак теж підтвердив, що зустрічався з Джуліані. “Він сказав, що дуже зацікавлений у тому, щоб новий уряд був відкритим і розслідував усі ці справи”, – розповів Єрмак про зустріч із Джуліані.

Він сказав, що обговорював з адвокатом Трампа візит Зеленського в США і розслідування, але додав, що вони не говорили про зв’язок між цими двома подіями.

Нагадаємо, Хантер Байден – колишній член Ради директорів найбільшого приватного газовидобувача в Україні Burisma Holdings, кінцевим власником якого є колишній міністр в уряді Миколи Азарова Микола Злочевський. Він займався юридичними питаннями і підтримкою компанії міжнародними організаціями.

У 2014 році Генеральна прокуратура України висунула Злочевському підозру в незаконному збагаченні. Слідство вважало, що він незаконно надав Burisma Holdings право на користування нафтогазоносними надрами.

У грудні 2015 року генпрокурор Віктор Шокін передав справи Злочевського і Burisma в НАБУ та САП. Навесні 2016 року Шокін був звільнений з посади генпрокурора. У лютому 2018 року стало відомо, що САП закрила справу про видачу ліцензій фірмам Злочевського.

У березні 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко відновив розслідування щодо компанії Burisma, у якій раніше працював Хантер Байден. При цьому, за словами генерального прокурора України, Хантер не порушував жодних українських законів.