«Нові податки для всіх»: українців змусять заплатити по 4 тисячі грн на пенсії

ДУМКА 18, Вересень 2019, 02:15 926
«Нові податки для всіх»: українців змусять заплатити по 4 тисячі грн на пенсії

Проект нового Державного бюджету України передбачає дефіцит Пенсійного фонду в 2020-му році в рекордні 172,5 млрд грн.

А так як відсутні кошти навряд чи можна буде взяти «з повітря», то уряд, швидше за все, «розкидає» цю суму на всіх працюючих українців у вигляді нових податків і зборів. У підсумку кожен з громадянин “надасть допомогу” Пенсійному фонду на 4,1 тис. гривень.

Крім того, окремо працюючі заплатять єдиний соцвнесок у розмірі 22% від зарплати, більша частина якого також надійде в ПФУ.

До того ж потрібно врахувати, що 2020-й стане роком пікових виплат за державним боргом. Майже 40% дохідної частини бюджету доведеться віддати кредиторам країни. У сумі погашення держборгу і його обслуговування обійдеться бюджету в рекордні 421,6 млрд гривень.

Якщо всі ці гроші поділити на офіційну кількість населення (трохи більше 42 млн осіб), вийде, що кожен, у тому числі немовлята і люди похилого віку, повинні своїми податками заплатити близько 10 тис. грн. І це тільки в наступному році.

В тому, що гроші ці напевно «зберуть», можна не сумніватися: міністр фінансів Оксана Маркарова на презентації бюджету запевнила, що проблем з виплатами не виникне — мовляв, зараз резервів достатньо, а в бюджеті на наступний рік врахували об’єктивні показники і українці не відчують на собі навантаження. Тому і зарплати платитимуться вчасно, і всі статті витрат у безпеці. Але при цьому не вказуючи джерела покриття дефіциту ПФУ.

Нагадаємо, що згідно з проектом нового Держбюджету найбільше грошей виділять на Міністерство соціальної політики. Саме вони розподіляють більшу частину виплат і субсидій. Їм дістанеться 290 млрд грн. Для порівняння, на Міненерго і захист навколишнього середовища дадуть всього 8,7 млрд грн. До речі, на НАБУ витратять трохи більше 1 млрд, а на НАПК — 0,812 млрд грн.

Проект державного бюджету України на 2020 рік передбачає зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень. Завдяки цьому підвищаться і пенсій, формула розрахунку яких складається з трьох змінних: середню зарплату за три минулих роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%. А так як зростання мінімальних зарплат призводить до зростання середньої зарплати, то автоматично зростає і розмір пенсійних виплат тим, хто отримує їх за вказаною вище формулою. Одержувачам же пенсій, які менше мінімальних, просто “піднімуть” їх до зазначених цифр.