Одна з категорій українців може залишитися без пенсії

ДУМКА 9, Жовтень 2019, 02:58 567
Одна з категорій українців може залишитися без пенсії

Без виплат можуть залишитися сотні тисяч фізичних осіб-підприємців завдяки пенсій онлайн.

Згідно з інформацією, багато українців вже більше місяця оформляють пенсії в новому форматі онлайн.

Незважаючи на те, що у пенсійному фонді (ПФУ) запевняють, що більше тисячі українців отримали пенсію «в один клік», не все так гладко. Особливо з труднощами зіткнулися фізичні особи-підприємці.

Вони платять єдиний податок у розмірі 918 гривень, який дає їм право на пенсію. Але крім цього, для оформлення виплат потрібен стаж. На сьогоднішній день це 26 років, а до 2028 року для виходу на пенсію потрібно вже 35 років трудового стажу. Але як фізособі-підприємцю довести, що у нього достатньо стажу, щоб отримувати пенсію?

Крім того, як стверджують підприємці, у ПФУ немає відомостей за період 90-х років. І для того, щоб відновити документи, які свідчать про стаж, пенсіонерам-підприємцям доводиться дуже багато часу проводити в архівах, податкових інспекціях. Але це не найгірше, сумно, коли документи втрачені, а деякі архіви і зовсім згоріли.

При цьому, щорічно пенсіонерів-підприємців стає все більше. Адже більшість із них – люди, які починали свою справу в 90-х під час кризи, коли закривалися заводи і фабрики, а роботи не було.

Так, зовсім скоро Фопів, яким відмовили в пенсії, набереться критична маса. І це може загрожувати соціальним вибухом. Оскільки декларації про сплату внесків часто втрачено, що стає причиною відмови в пенсії — пенсіонери вийдуть на мітинги.

У Пенсійному фонді України запевняють, якщо людина сумлінно і своєчасно подавала звіти до Пенсійного фонду, сплачувала внески, то проблем взагалі не виникатиме. Але такі пояснення обурюють підприємців.

Близько 40% української економіки в даний час знаходиться в тіні. Це означає, що тисячі ФОП в державі працюють нелегально і не платять ніяких податків.