Оклад – обмежити, великі премії – скасувати: Зеленський узгодив зарплати міністрів

ДУМКА 5, Лютий 2020, 06:06 573
Оклад – обмежити, великі премії – скасувати: Зеленський узгодив зарплати міністрів

Президенту України Володимиру Зеленському сподобалася ідея прем’єра Олексія Гончарука обмежити зарплати та премії міністрам та іншим урядовцям.

Зокрема, розмір окладу хочуть прив’язати до середньої зарплати по країні, а розмір премії встановити на рівні щонайбільше у 100% окладу.

Під час наради в ОП керівник Кабміну Олексій Гончарук розповів президенту, що уряд розв’язав питання впорядкування виплати зарплат керівникам міністерств. Про це розповіли на офіційному сайті глави України.

Зарплата міністра, заступника міністра, інших високопосадовців буде прив’язана до середньої зарплати по країні. І потрібно припиняти виплати по 200 – 400 відсотків премій,
– заявив Гончарук.

Щодо зарплати: мовиться про суму, яка дорівнюватиме 3 – 5 середнім зарплатам. А от максимальна премія буде не більшою за один оклад (тобто – не більшою за 100 відсотків посадового окладу).

Таким чином, міністр – за ідеєю Гончарука – буде отримувати від 36792 гривень до 61320 гривень.

Звісно, це без премії, яка може становити ще 100% від цієї суми.

Зеленському сподобалася ідея прив’язати зарплату урядовців до середньої по країні.

Це справедливо, що ви прив’язуєте платню з коефіцієнтом до середньої заробітної плати по країні, і якщо вона збільшується, то у всіх збільшується, а якщо зменшується, то й у високопосадовців також, – зазначив Зеленський.

Гончарук також повідомив Зеленському, що уряд звернувся до “Нафтогазу” з пропозицією переглянути практику нарахування величезних премій.