Опитування: українці стали в два рази гірше ставитися до дій Зеленського

Володимир Маркопольский 25, Листопад 2019, 15:08 229
Опитування: українці стали в два рази гірше ставитися до дій Зеленського

41% громадян негативно ставляться до того, що більшість новообраних депутатів ніколи не займалися політикою. При цьому відразу після виборів думки виборців були суттєво іншими: з негативом відсутність політичного досвіду у новообраних депутатів сприймали лише 25%.

Про це йдеться в дослідженні громадської думки за листопад, проведеному фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.За даними соціологів, у листопаді 2019 року 36% громадян вважали, що Україна рухається у правильному напрямі, дещо більше – 39% певні, що напрям руху України зараз є неправильним. У правильності руху країни переважно переконані виборці партії “Слуга народу” (50% вважають напрям руху правильним, а 25% – неправильним). А от виборці партій “Опозиційна платформа “За життя” та “Європейська солідарність, навпаки, впевнені у протилежному: відповідно, 69% і 74% оцінюють напрям руху країни як неправильний.

Дослідники зазначають, що відразу після виборів впевненості у правильності напряму руху було значно більше: у серпні 2019 р. 50% вважали напрям руху правильним, а 23% – неправильним. Проте й зараз результати значно більш оптимістичні, ніж були до виборів: у серпні 2018 року лише 11% українців вважали, що Україна рухається в правильному напрямі, а 72% були певні, що напрям руху неправильний.

“Залишається високою переконаність у виборців у правильності зробленого ними вибору на президентських виборах (69% вважають, що зробили правильний вибір в обох турах президентських виборів, 7% – що вибір був правильним лише у першому турі, 5% – правильним лише у другому, і лише 7% відповіли, що їхній вибір був неправильним в обох турах). Практично ті ж результати були й незабаром після другого туру виборів, у серпні 2019 р. Ще більше впевненості у виборців, що вони зробили правильний вибір на парламентських виборах (82% проти 5% тих, хто розцінює свій вибір як неправильний). Водночас лише 29% громадян знають, хто був обраний у їхньому мажоритарному окрузі, а 68% – не знають”, – наголошується в дослідженні.

Соціологи зазначають, що 41% громадян негативно ставляться до того, що більшість новообраних депутатів ніколи не займалися політикою, вважають це позитивом суттєво менше – 24%, а на думку 26% це може бути і позитивом, і негативом, залежності від того, чи будуть ці депутати вчитися і залучати кваліфікованих фахівців. До того ж відразу після виборів думки виборців були істотно іншими: з негативом відсутність політичного досвіду у новообраних депутатів сприймали тільки 25%, 35% оцінювали це, навпаки, як позитив, а 26%, як і зараз, бачили можливості як позитиву, так і негативу.“Загалом у суспільстві немає одностайності в оцінці формування однопартійної більшості у Верховній Раді: підтримують такий формат 40% і не підтримують рівно стільки – 40%”, – йдеться в дослідженні.

“Перші кроки діяльності Президента Зеленського і його команди 62% громадян оцінюють позитивно (19% – повністю позитивно і ще 43% переважно позитивно). Негативні оцінки дали 24%, що вдвічі більше, ніж у серпні”, – констатували соціологи.

Опитування: українці стали в два рази гірше ставитися до дій Зеленського

Опитування: українці стали в два рази гірше ставитися до дій Зеленського

Опитування: українці стали в два рази гірше ставитися до дій Зеленського