Податкову може очолити чиновник, який допомагав “сім’ї” Януковича віджимати бізнес у підприємців

ДУМКА 29, Квітень 2020, 02:02 365
Податкову може очолити чиновник, який допомагав “сім’ї” Януковича віджимати бізнес у підприємців

На посаду голови Державної податкової служби після звільнення Сергія Верланова претендують понад 40 осіб, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов.

У той же час, в базі електронних декларацій станом на 28 квітня були зареєстровані декларації шести кандидатів.

Зокрема, на посаду голови ДПС претендують народний депутат чотирьох скликань, голова “Європейської партії” Микола Катеринчук, податківці зі стажем Василь Поїзд і Герман Андес, бізнесмени Дмитро Іванов і Дмитро Олексієнко, а також Єлизавета Рошоурова.

“Рішення уряду було в п’ятницю, на сайті Кабміну воно з’явилося в суботу і фактично неділю і понеділок триває прийом документів. Це мало, але вже за ті два дні тільки на одну посаду керівника податкової надійшло 43 заявки”, – заявив Немчинов.

Особливу увагу журналістів привернула фігура Василя Поізда, який очолював Департамент організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії фіскальних служб.

20 лютого він подав декларацію у зв’язку звільненням з Державної фіскальної служби.

Як повідомляє “Українська правда”, у 2012 році Поїзд керував обшуками в інтернет-магазині Rozetka. Компанію звинувачували у несплаті податків, але її засновник Владислав Чечоткін заявляв про спробу рейдерського захоплення бізнесу “сім’ї” Віктора Януковича.

І дії податківців пов’язував саме з цим. Згодом Чечоткін публічно приніс податківцям вибачення, а Rozetka доплатила 5 млн гривень податків.

У 2017 році Поїзд переміг у конкурсі, для якого сам складав ситуативні завдання.

За даним фактом СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Києва зареєстрували кримінальне провадження, проводилися обшуки. Але слідство зайшло в глухий кут, а Поїзд успішно продовжив роботу.