“Поліграф-шоу”: Арахамія розповів, як перевірятимуть ” слуг народу”

ДУМКА 23, Жовтень 2019, 15:28 177
“Поліграф-шоу”: Арахамія розповів, як перевірятимуть ” слуг народу”

Голова парламентської фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія розповів, що перевірка на поліграфі триватиме приблизно три години, а коштуватимуть послуги 2000-3000 гривень.

Про це він заявив під час брифінгу.

“Десь на Грушевського, біля готелю “Київ” (відбудеться перевірка на поліграфі – прим.ред.), це Дубінський організовує. Я збирався організовувати свою логістику, так і зробимо. Є декілька українських організацій – СБУ, Головне управління розвідки, НАБУ, – в яких є поліграфи. Потрібно тільки знайти правовий механізм, як ми можемо звернутися. І всі пройдуть. Але пан Дубінський запросив мене на приватне поліграф-шоу. Я сказав: “Так”. Я ініціатор взагалі перевірки на поліграфі. Я в міністерстві оборони побудував фактично за допомогою іноземних партнерів Центр тестування на поліграфі, тому я такий євангеліст застосування поліграфа будь-де, коли є питання”, – наголосив він.

За словами Арахамії, після того, як рофзпочався скандал через законопроєкти про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості, нардепи почали звинувачувати один одного у лобіюванні своїх інтересів.

“Я запропонував – давайте всі зафіксуємо свою версію, а потім верифікуємо за допомогою поліграфа. Я не мав жодного стосунку до цих законопроєктів. Сьогодні (23 жовтня – прим.ред.) ми з паном Дубінським йдемо на публічний поліграф. Я взагалі не розумію, як зробити публічний поліграф. Тому що я декілька разів проходив. Це 2,5-3 години в нормальному форматі. На аналіз пройденого поліграфа треба півгодини. Але давайте подивимось, я сам іду без підготовки”, – додав він.

Водночас нардеп зазначив, що похибка поліграфа становить 3%.

Окремо Арахамія розповів, що запитання на перевірку формував відомий поліграфолог.

“Я не знаю запитань. Формування запитань – це завжди прерогатива поліграфолога, бо є якась методологія проведення тестування на поліграфі. Дубінський запропонував, я подивився в гуглі сам про нього, це відомий поліграфолог, в мене немає підстав казати, що це свій якийсь поліграфолог”, – зауважив нардеп.

До того ж Арахамія запевнив, що послуги перевірки на поліграфі оплатить сам.

“Я свій детектор буду оплачувати. Коли я тестував у бізнесі, це було десь 2000-3000 грн за тестування. Сьогодні я готовий сам заплатити, і за пана Дубінського, я його “пригощу”, – резюмував він.