Поразка України, Європи та світу: Порошенко прокоментував повернення Росії в ПАРЄ

ДУМКА 26, Червень 2019, 13:28 288
Поразка України, Європи та світу: Порошенко прокоментував повернення Росії в ПАРЄ

Колишній президент України Петро Порошенко прокоментував повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Свою думку політик висловив у себе на каналі в Телеграм, передає “Думка”.

“Повернення Росії в ПАРЄ – поразка не лише України, але і всієї Європи та світу.

Особисто хочу висловити велику влячність нашій делегації на чолі з Водимиром Ар’євим, за участю Ірини Геращенко, Марії Іонової та всіх, хто був у складі делегації за блискучу дипломатичну поведінку – вони билися, як могли. Але їх кинули без дипломатичного прикриття, як 9 роту. Дякую, що попри шалений тиск гідно представили Україную!

Ми не можемо допустити реваншу Росії у зовнішній політиці і будемо застосовувати усі доступні нам важелі, щоб захистити Україну!” – зазначив Порошенко.

Нагадаємо, що парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює правила ПАРЄ і ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема щодо Росії. За таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10.

Проект цієї резолюції регламентний комітет ПАРЄ ухвалив 3 червня. Розгляд поправок до документа, запропонованих членами української делегації та їхніми союзниками, розпочався близько 20:00 24 червня і тривав майже шість годин.

Доповідачкою з цього питання була бельгійка Петра де Суттер, головувала на засіданні президентка ПАРЄ, швейцарка Ліліан Морі-Паск’є.

Пізніше представниця української делегації, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко зявила: “Голосування у ПАРЄ за повернення російської делегації було очікувано. 118 депутатів проголосували за те, щоб Росія платила внески і не виконували жодних резолюцій ПАРЄ. Гроші для них виявилися важливішими, ніж принципи. І тепер ці 118 політиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму, за знущання з політв’язнів. Символічно, що цю страшну резолюцію Рада Європа прийняла 25 червня. В той день, коли Росія мала звільнити українських моряків. Саме місяць давався трибуналом на звільнення бранців Кремля. Цього не відбулося. Ми дякуємо тим 62 політикам, які проголосували проти цієї ганьби. Для нас важливіші принципи”, – зазначила вона.

Віце-спікерка додала, що наразі їй соромно перебувати у делегації, бо ті, хто підтримав резолюцію, перекреслили інститут у 70-річчя створення Ради Європи.