Порошенко: Томос є грамотою про незалежність української церкви. ВІДЕО

ДУМКА 29, Листопад 2018, 21:33 578
Порошенко: Томос є грамотою про незалежність української церкви. ВІДЕО

Президент України Петро Порошенко записав відеозвернення до українського народу у зв’язку з рішення Вселенського патріархату надати Томос Українській православній церкві.

Звернення було опубліковано на офіційній сторінці Петра Порошенка в Facebook.

У своєму зверненні президент заявив, що Томос є грамотою про незалежність української церкви. Порошенко зазначив, що Україна зробила все можливе, щоб отримати автокефалію.

Крім того, глава держави заявив, що для остаточного завершення процесу залишився один крок – проведення Об’єднавчого собору, який і обере главу Української православної церкви, який, у свою чергу, отримає Томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Об’єднавчий собор в ході якого має бути створена нова українська православна церква відбудеться в грудні поточного року.

Сьогодні на Святому Священному синоді Вселенського Патріархату ухвалені історичні рішення про створення Автокефальної Української Православної церкви. Схвалено текст Томоса, а також прийнято рішення про скликання об‘єднавчого православного собору. Томос – це грамота про нашу духовну незалежність. Українська Церква стає однією з п’ятнадцяти самостійних православних церков, із яких і складається Вселенське Православ’я!

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 29 листопада 2018 р.