Порошенко закликав владу об’єднатися, щоб Україна отримала ПДЧ НАТО. ВІДЕО

ДУМКА 25, Жовтень 2019, 07:29 889
Порошенко закликав владу об’єднатися, щоб Україна отримала ПДЧ НАТО. ВІДЕО

Колишній президент України та лідер партії Європейська солідарність Петро Порошенко закликав парламент об’єднатися за для того, щоб отримати план дій щодо членства у Північноатлантичному альянсі (НАТО).

Про це він заявив у своєму відеозверненні.

Пряма мова: Сталий мир та надійна безпека можливі лише, якщо Україна стане членом НАТО. Поставити на порядок денний питання про ПДЧ – в першу чергу обов’язок президента. А парламент нового скликання має нагоду продемонструвати політичну волю щодо вступу до Альянсу.

Наша команда підготувала проект заяви ВР. Пропонуємо упвноважити голову ВР разом з президентом і прем’єр-міністром поставити підпис під зверненням до грудневого саміту НАТО. Закликаю колег по ВР, – і хто у владі, і хто в опозиції, – підтримати нашу пропозицію вже наступного тижня.

У чому-чому, а в цьому питанні маємо бути єдиною українською командою. І тоді ми зможемо досягти амбітних цілей. Як це було з Угодою про асоціацію. Як це було з безвізом. Як це стане з ПДЧ, а згодом – і зі вступом України до НАТО та Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фінську модель, яка передбачає співпрацю з НАТО з одночасним урахуванням думки Росії, вважає прийнятною для України депутатка Верховної Ради з фракції «Слуга народу», голова підкомітету з державної безпеки та оборони комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук.

«Я завжди була прихильником Фінляндії, які (фіни – ред.) пояснюють, чому вони не вступають до НАТО. Вони можуть собі це дозволити інституційно, в них є прекрасні програми, які діють з НАТО, вони, напевно, глибше інтегровані в НАТО, ніж деякі країни НАТО… Але вони кажуть: ми навіть до Конституції цього не будемо записувати, нам не потрібні проблеми з Росією. Ми вже з ними мали проблеми, втратили територію і найголовніше – людей. Ми знаємо, хто і що є Росія – жодних ілюзій. Ми не хочемо вступати до НАТО, якщо це буде конфліктогеном з Росією», – сказала Верещук.