Портников розповів, як Путін буде “ламати” Зеленського

ДУМКА 18, Серпень 2019, 02:41 1018
Портников розповів, як Путін буде “ламати” Зеленського

Політичний оглядач Віталій Портніков вважає, що в найближчому майбутньому не варто очікувати зустрічі в нормандському форматі. І все тому, що її хочуть провести Макрон і Зеленський.

Перший через здорові амбіції лідерства в Європі, президент України в силу бажання реанімувати переговори на високому рівні, вважаючи, що на них можна вирішити проблему війни і миру. А ось Путіну така зустріч не треба – він може чекати скільки завгодно, поки не погодяться на його умови в Україні, так як вважає, що зможе правити стільки, скільки захоче. І навіть пересидіти Макрона і Зеленського, як пересидів Олланда і Порошенка.

Про це Портников пише у своїй статті для Радіо Свобода.

Путіну, вважає Портников, потрібен особливий статус для Донбасу, відмова України від претензій на Крим, а ще він не проти був би роздобути відмову Києва від європейської інтеграції.

Щоб всього цього досягти, Путін і далі буде продовжувати зусилля щодо дестабілізації ситуації в Україні, так як це може послабити Зеленського, що, в свою чергу, здатне змусити його піти на капітуляцію (тобто прийняти озвучені вище умови Кремля).

Про те, що Путін не погодиться на переговори в нормандському форматі, свідчить і остання заява його помічника Ушакова про те, що Росія піде на таку зустріч тільки якщо вона буде підготовлена і за її результатами можна буде вийти на конкретні політичні рішення.