Посол України в Раді Європи заявив, що почалася епоха примирення Заходу з Росією

ДУМКА 5, Липень 2019, 12:39 1590
Посол України в Раді Європи заявив, що почалася епоха примирення Заходу з Росією

Повернення російської делегації до ПАРЄ без будь-яких умов ознаменувало початок примирення Заходу з Росією.

Про це заявив посол України в Раді Європи Дмитро Кулеба в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Це прецедент. Ми маємо говорити одверто, що це яскравий початок епохи примирення з Росією. Все, що бачили дипломати за лаштунками, вилізло назовні в найбільш брутальному, яскравому вигляді. Подивіться на збільшення візитів до Росії та візитів російських лідерів на Захід, зокрема в ЄС. Російського прем’єр-міністра Медведєва радо приймали у Франції, усміхалися. У групі “Великої двадцятки” з Путіним провели всі зустрічі”, – сказав Кулеба.

На думку посла, час, коли всі стояли одним фронтом з Україною в протистоянні з агресором, добігла кінця.

“Партнери, які були пліч-о-пліч з нами в одному форматі, не враховують наших інтересів в інших форматах. Почалася складніша, драматичніша гра. В неї варто грати. Потрібно багато витримки й розуміння того, що грати доведеться в довгу”, – сказав Кулеба.

Посол додав, що приклад ПАРЄ відтепер буде все частіше наводитися під час дискусій щодо продовження європейських санкцій проти РФ.

“Не думаю, що десь є такий план: от ми знімемо в ПАРЄ тиск, потім – у ЄС. Але однозначно, що тепер під час дискусій щодо продовження санкцій в ЄС наводитимуть приклад ПАРЄ. Мовляв, небо на землю від того не впало”, – сказав він.

Раніше повідомлялось, що президент РФ Володимир Путін звинуватив Україну в невиконанні Мінських домовленостей і заявив, що готовий самостійно видати указ про зняття блокади з Донбасу замість Володимира Зеленського.

Про це він сказав під час спільної з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте прес-конференції 4 липня.

Путін вважає, що від РФ не можна вимагати виконання Мінських угод, “зокрема, тієї частини, яка Москви взагалі не стосується”.

“Мінські угоди вимагають відновлення економічних відносин Донбасу й України. Потрібно скасувати указ Порошенка про блокаду Донбасу. Ми ж не можемо це зробити за Україну. Ну давайте я видам цей указ!” – сказав він.