Президент США Джо Байден привітав Україну з Днем Незалежності

ДУМКА 24, Серпень 2023, 13:57 5444
Джо Байден

Президент Сполучених Штатів Джо Байден привітав Україну з Днем Незалежності та оголосив про нові санкції проти російських агресорів, які займаються примусовими переміщеннями та депортацією українців.

Про це він заявив у своєму зверненні.

“Вісімнадцять місяців українські родини жили під щоденною загрозою російських ракет і реальністю жорстоких атак. Але народ України не зламався. У цей День Незалежності, як і після першого вторгнення Росії в Україну у 2014 році, відважні українці та українки захищають Україну від нападів на фундаментальні принципи, важливі для кожної нації на планеті — суверенітет і територіальну цілісність. Вони ще раз показують світові, що за свободу варто боротися”, – зазначив Байден.

Він зазначив, що Вашингтон буде продовжувати співпрацю з усіма країнами, які готові притягнути до відповідальності російське керівництво за воєнні злочини та інші звірства, які вони вчинили проти України. Це стосується примусового вивезенні дітей.

“Цих дітей викрали у батьків і тримають окремо від сімей. Це неприпустимо. І сьогодні ми оголошуємо нові санкції, щоб притягнути до відповідальності винних у цих примусових переміщеннях і депортаціях, а також вимагати повернення українських дітей до їхніх родин”, – сказав президент США.

Також США продовжуватимуть роботу разом із партнерами по всьому світу, щоб підтримувати здатність України захищатися від агресії Росії, підтримувати основоположні принципи Статуту ООН і допомагати українському народу будувати безпечне, процвітаюче та незалежне майбутнє, на яке вони заслуговують.