Пристайко розповів, що таке “формула Зеленського”

ДУМКА 17, Вересень 2019, 02:27 242
Пристайко розповів, що таке “формула Зеленського”

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко пояснив, у чому полягає умовна “формула Зеленського” щодо припинення війни на Донбасі.

Про це Пристайко розповів в ефірі телеканалу ICTV.

На питання про те, чи є в України “формула Пристайко” або “формула Зеленського” щодо припинення війни на Донбасі, він сказав: “Формули Пристайко немає”. Є умовна “формула Зеленського”, яка говорить про те, що ми зробимо всі кроки, які ми можемо зробити, відповідаючи на очікування нашого, в першу чергу, народу”.

“Наприклад, ми спробуємо повернути всіх наших хлопців і дівчат, це одна частина. Ми спробуємо дотягнутися ментально, меседжами, символами, до нашого народу, який залишився по той бік. Наприклад, будувати міст в Станиці Луганській, щоб люди не лазили з тачками…

Ми були не один раз в цьому місці, і президент Зеленський сам доходив. Ми можемо спробувати зробити так, щоб люди не повинні були приїжджати кожні 60 днів перереєструватися, щоб отримувати ту нещасну пенсію, яку вони отримують, а зробити так, щоб людина могла приїхати один раз на рік”, – пояснив він.

При цьому Пристайко вказав, що умовна “формула Зеленського” передбачає також, що якщо найближчим часом не вийде вирішити проблему з війною на Донбасі, тоді “ми повинні перейти до якихось нових радикальних заходів”.

“На все про все у нас є від півроку до року. І “формула Зеленського” завершується фразою, що у нас немає п’яти років, щоб продовжувати переговори. Це і є умовна “формула Зеленського”, – підкреслив глава МЗС України.