Путін заявив, що готовий видавати укази в якості президента України замість Зеленського

ДУМКА 5, Липень 2019, 02:51 13154
Путін заявив, що готовий видавати укази в якості президента України замість Зеленського

Президент РФ Володимир Путін звинуватив Україну в невиконанні Мінських домовленостей і заявив, що готовий самостійно видати указ про зняття блокади з Донбасу замість Володимира Зеленського.

Про це він сказав під час спільної з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте прес-конференції 4 липня, трансляція якої велася в мережі, пише Обозрєватєль.

Путін вважає, що від РФ не можна вимагати виконання Мінських угод, “зокрема, тієї частини, яка Москви взагалі не стосується”.

“Мінські угоди вимагають відновлення економічних відносин Донбасу й України. Потрібно скасувати указ Порошенка про блокаду Донбасу. Ми ж не можемо це зробити за Україну. Ну давайте я видам цей указ!” – сказав він.

Путін також спробував виправдати дії РФ, стверджуючи, що світова громадськість нібито перекладає всю відповідальність на одну зі сторін. “Чому ви з України не питаєте? Не будемо перекладати відповідальність тільки на одну зі сторін. Зеленський говорив, що готовий до діалогу, а тепер у Європі заявив, що не говоритиме із сепаратистами. Ну що це таке?” – обурився політик.

“Дочекаємося закінчення передвиборної кампанії в Україні й подивимося, що [Зеленський] буде робити в реальному житті”, – додав він.

Раніше повідомлялось, що президентської партії “Слуга народу” перед виборами до Верховної Ради помічається падіння політичного рейтингу.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів глава Соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович.

Він зазначив, що голоси у президентської партії голоси відбирають інші політсили: “Опозиційний блок”, “опозиційна платформа – за життя”, “Голос” та інші партії.

Також Антипович пояснив, що на мажоритарних кругах, кожен кандидат представляє свою партію і від того тягне її вгору, або вниз.

“У “Слуги народу” є падіння рейтингу, але не критичне. При таких її позиціях немає особливої різниці між 45%, 43% або 42%. Крім того, вони фактично не починали кампанію”, – додав він.

Соціолог розповів, що на голоси виборців особливо вплинуть відеозвернення з боку Зеленського з закликом голосувати за “Слугу народу”. При цьому, він додав, що близько 70% виборців задоволені роботою нового президента.

“Довіра до нього трохи менше 70%. Такого рівня довіри не мали ні церква, ні армія, ні, звичайно, жоден з попередніх президентів”, – вважає Антипович.

За його словами, вимоги до Зеленському зараз ще вище, ніж до п’ятого президенту Петра Порошенка в 2014 році.

“І його показник в 73% означає, що розчарування і падіння рейтингів просто неминучі. До того ж виборець сам змінився, час йде швидше, тому у Зеленського в кращому випадку півроку”, –припустив соціолог.

Він додав, що з урахуванням парламентських виборів можна очікувати, що приблизно з лютого 2020 року варто очікувати сильного зниження рейтингу, якщо не буде конкретних дій, які поліпшать ситуацію в Україні.