Росія почала перекидати на Донбас спецназ та “козацькі формування”

ДУМКА 31, Жовтень 2019, 00:42 4025
Росія почала перекидати на Донбас спецназ та “козацькі формування”

Командування ЗС РФ перекидає на тимчасово окуповані території Донбасу підрозділи спецпризначення і так звані “козацькі формування”.

Про це заступник Постійного Представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лосовський заявив на форумі зі співробітництва в галузі безпеки ОБСЄ у Відні.

“Через неконтрольовані Україною ділянки російсько-українського кордону здійснюється приховане переміщення на тимчасово окуповані території підрозділів спеціального призначення і так званих “козацьких формувань” для ротації і підсилення окупаційних військ”, – сказав він.

За словами дипломата, ці заходи командування ЗС РФ здійснює під прикриттям комплексної перевірки з’єднань та частин 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів ЗС РФ, яка була розпочата 21 жовтня.

“Особлива увага при перевірці приділяється визначенню можливостей підрозділів по тривозі вийти в райони зосередження з подальшим висуненням на передові позиції. Контрольні заняття з вогневої підготовки та водіння бойових машин проводяться під безпосереднім керівництвом офіцерів з Південного військового округу ЗС РФ”, – зазначив Лосовский.

Він додав, що російські окупаційні війська продовжують утримувати танки і самохідну артилерію у лінії зіткнення, маскуючи її від спостерігачів СММ ОБСЄ.

“Командування російських окупаційних військ продовжує використовувати тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях в якості навчального полігону для відпрацювання тактики дій в умовах інтенсивного застосування безпілотних літальних апаратів, у тому числі щодо маскування та прихованого переміщення бронетехніки.

Окупанти продовжують приховано утримувати танки, самохідні артилерійські установки та інше важке озброєння. При цьому, щоб не допустити виявлення замаскованих об’єктів, здійснюють постійне спостереження місцевості з використанням власних БПЛА “, – сказав Лосовский.