США шукають альтернативи ATACMS для України — Пентагон

ДУМКА 2, Квітень 2023, 01:19 2337
ATACMS

Сполучені штати шукають варіанти далекобійних систем, які можуть передаватися Україні, оскільки поки ракети ATACMS постачатися не будуть.

Про це повідомив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі в інтерв’ю спеціалізованому виданню Defense One, інформує DW.

“З військового погляду, у нас відносно небагато ATACMS, і ми маємо переконатися, що у нас також є власні запаси боєприпасів. А дальність дії зброї – я думаю, що є деякі перебільшення щодо того, що може зробити ATACMS, а що ні… просто зараз ми не надаємо (Україні. – Ред.) ATACMS”, – розповів Міллі.

За його словами, є інші системи, які можуть забезпечити ту саму далекобійність, що й ATACMS. “Тоді як використовуючи (реактивні снаряди. – Ред.) GMLRS можна зробити шість пострілів, використовуючи ATACMS – один. Хоч дальність ATACMS більша, але є й інші системи, які можуть мати таку ж дальність. Є, наприклад, БПЛА, які можуть це зробити, і у британців є кілька систем. Отже, це ті речі, які ми розглядаємо, щоб дати їм трохи більше можливостей. Але зараз ми не надаємо ATACMS”, – додав Міллі.

Утім, американський генерал не став виключати можливості постачання таких систем як ATACMS України в майбутньому. “Я б ніколи не прогнозував, що буде чи не буде розглядатися”, – сказав генерал, говорячи про подальші кроки в військовій підтримці України.