Степанов виправдався, звинувативши Супрун у всіх проблемах в медицині

Ірина Дубровська 22, Липень 2020, 13:03 205
Степанов виправдався, звинувативши Супрун у всіх проблемах в медицині

Нинішній міністр охорони здоров’я Максим Степанов стверджує, що виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України в 2016-2019 роках Уляна Супрун і її заступники “від самої медицини були дуже далекі”.
Про це він заявив в інтерв’ю.

“Це людина (Уляна Супрун. – Ред.), Який, це (охорона здоров’я. – Ред.) Знищував. Я думаю, вона просто не розуміє, що це таке: навіщо це все потрібно було. Вона від усього цього дуже далека .. . у нас повністю були відсутні будь-які засоби індивідуального захисту в лікарнях. Якщо пам’ятаєте, кількість хворих лікарів, і взагалі медичного персоналу, в квітні доходило до 21%. Зараз – на рівні 5-6%. у нас була знищена сама система того ж інфекційного контролю . тобто повинні бути відповідні нормативні документи – такі, як інфекційний контроль в лікарні – для уникнення внутрішньолікарняних інфекцій. Підготовка до цього повністю провалена “, – заявив Степанов.

“Ми ж пам’ятаємо, в якому стані у нас були всі лікарні – інфекційні, і не тільки. Найціннішим товаром виявилися ШВЛ. І я вважаю, що в останні місяці було створено дуже багато. Більш того, Супрун і компанія весь час говорили, що наші лікарі – погані, на відміну від західних. Між тим, у нас відсоток летальності пацієнтів від COVID-19 – 2,6% – один з найнижчих в Європі … “- додав глава МОЗ.

“Я просто побачив обсяг катастрофи, до якої це все призвело. Навіть будучи вмонтованим у владу, я оцінював систему охорони здоров’я чисто в рамках Одеської області (степанов був головою обласної державної адміністрації. – Ред.). І тоді теж виходив з критикою. А коли ти знаходишся тут, ти розумієш, що перед тобою – вся ця махина системи охорони здоров’я. Але за фактом вона повністю розвалена! Є осередки надання медичної допомоги по країні. вогнища, які тримаються виключно на віруючих, а всю систему, всю інфраструктуру, по суті, треба створювати спочатку. Саме цим ми зараз і займаємося “, – резюмував глава МОЗ.

Нагадаємо, що в квітні Володимир Зеленський у фільмі “Рік президента Зеленського” заявив, що після пандемії коронавируса COVID-19 в Україні необхідно змінити підхід до медичної реформи, оскільки спалах захворювання показала, що в країні, крім професійних медиків, нічого немає.

Колишня в.о. глави Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала заяви президента Володимира Зеленського, зазначивши, що, очевидно, президенту недостатньо року, щоб розібратися в реаліях системи охорони здоров’я України та утриманні медичної реформи.