Суд скасував рішення ЦВК і дозволив партії Саакашвілі йти на вибори

ДУМКА 26, Червень 2019, 00:58 1564
Суд скасував рішення ЦВК і дозволив партії Саакашвілі йти на вибори

На думку суду, Центрвиборчком не мав підстав для відмови.

Шостий апеляційний адміністративний суд зобов’язав Центральну виборчу комісію повторно розглянути документи партії екс-голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі Рух нових сил для реєстрації на дострокові парламентські вибори. Таке рішення було прийнято у вівторок, 25 червня.

Суд скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів від партії Саакашвілі. На думку суду, Центрвиборчком не мав підстав для відмови.

Рішення може бути оскаржене в касаційному порядку.

23 червня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатам від партії Рух нових сил. У ЦВК нагадали, що позачергові вибори були призначені указом президента від 21 травня. А питання участі у виборах Рух нових сил розглядав 8 травня.

У ЦВК вважають, що позачерговий з’їзд партії Рух нових сил, який був скликаний 10 червня і на якому було затверджено виборчий список кандидатів “відбулися порушення вимог статуту цієї партії”.

Нагадаємо, раніше представник президента у Верховній Раді України Руслан Стефанчук заявив про намір зробити «Слугу народу» монопартією після можливої перемоги на дострокових парламентських виборах.

“Ми робимо все, щоб ми стали монопартією, яка візьме на себе відповідальність перед народом України. Ми працюємо на цю ідею. Для нас важливо вперше за 28 років незалежності України зробити єдиного відповідального за стан справ у державі», — сказав Стефанчук.

Як відомо, згідно з оприлюдненими 12 червня даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», партія «Слуга народу» набрала б 47,5 відсотка голосів виборців, якби вибори відбулися в найближчу неділю. Крім цієї політсили, 5-відсотковий бар’єр, за даними «Рейтингу», на дострокових виборах до парламенту подолали б також «Опозиційна платформа — За життя» з 10,4 відсотка голосів, «Європейська солідарність» — 7,9 відсотка, «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 7,5 відсотка і партія «Голос» з 6,4 відсотка голосів.

Як раніше повідомляли «ФАКТИ», запит на «нові обличчя», про який багато говорила команда Зеленського, призвів до того, що в список партії «Слуга народу» потрапляють не самі політики і бізнесмени, а їх діти. Двоє таких юних кандидатів у депутати були виявлені в прохідній частині списку-на 83-му і 73-му місцях. Раніше соціологи попереджали про цю проблему і прогнозували, що новий склад Ради буде малодосвідченим, а тому неефективним.