Суд відновив на виборах скандального Куницького з подвійним громадянством від “Слуги народу”

ДУМКА 15, Липень 2019, 01:57 410
Суд відновив на виборах скандального Куницького з подвійним громадянством від “Слуги народу”

Олександр Куницький порушив закон України “Про постійне проживання”, а також підозрювався у ЦВК в наявності у нього подвійного громадянства.

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Центральної виборчої комісії України від 11 липня, згідно з яким кандидат в народні депутати України від “Слуги народу” по мажоритарному округу №169 у місті Харкові Олександр Куницький був знятий з реєстрації на дострокових виборах у Верховну Раду України.

Суд обґрунтував скасування рішення Центрвиборчкому тим, що Комісія прийняла рішення на базі інформації від Державної прикордонної служби України, яка підтвердила безперервний виїзд Куницького на 264 дні протягом року з попередніх п’яти років, що не відповідає українському виборчому законодавству.

Однак при цьому, зазначили судді, ЦВК не взяла до уваги інформацію самого Куницького, що останній був відсутній в Україні у зв’язку зі службовими відрядженнями та громадською діяльністю.

У самій ЦВК заявили, що Куницький не надав жодних доказів того, що його тривала відсутність була пов’язана із виконанням редакційних завдань “1+1 Продакшн” та доручень організації “Всеукраїнське студентське братство “Еліта нації”. Тим не менш, суд не врахував за потрібне взяти до уваги аргументи Комісії та відновив Куницького на виборах.

Чи буде ЦВК подавати апеляцію на рішення суду, поки що невідомо.

Раніше повідомлялося, що кандидат у народні депутати від партії “Слуга народу” по 169 одномандатному виборчому округу у Харкові Олександр Куницький, підтвердив, що має громадянство Ізраїлю.