“Тендери для своїх”: Зеленський взявся знищувати систему ProZorro

ДУМКА 15, Липень 2019, 15:25 8518
“Тендери для своїх”: Зеленський взявся знищувати систему ProZorro

Інвестиційний банкір, спеціаліст Dragon Capital з продажу боргових цінних паперів Сергій Фурса вважає, що слова Президента Зеленського про те, що тендери повинні проводитися з перевагою для українського виробника – є прямою загрозою для системи ProZorro.

Про це він розповів у коментарі #Буквам.

Слова Президента Володимира Зеленського про те, що перевага в тендерах повинна віддаватися українським компаніям, прозвучали під час перебування в Дніпрі.

“Коли він був в Дніпрі, то зробив одну річ, яка може вдарити по ProZorro – це вимога, щоб тендери проводили з перевагою для українського виробника. Це була раніше корупційна законодавча ініціатива від лідера Радикальної партії Олега Ляшка “Купуй українське, плати українцям!”. Цей законопроект фактично є вбивчим для ProZorro. І якщо зараз Президент буде повторювати такі речі, то це можуть взяти на озброєння і знищити сам підхід системи ProZorro. Це дуже ризиковано говорити, що тендер повинен проходити з перевагою для українського виробника”, – сказав Фурса, підкресливши, що якщо подивитися на результати тендерів ProZorro, то близько 90 % переможців – це українські виробники – оскільки український виробник – дешевше.

За словами Фурси, знищення системи ProZorro може бути вигідно тим, хто звик до нечесних правил гри”.

У соціальній мережі медіаресурс Дніпра “Інформатор” опублікував відео спілкування Зеленського з місцевими чиновниками щодо ремонту Південної об’їзної дороги.

“Ось скажи, будь ласка, як зробити цю дорогу? Не говорити про якісь великі проблеми – конкретно цю дорогу. Можна взяти одну якусь компанію, я не знаю, турецьку… Ось нормальна компанія? Але тоді віддайте їм замовлення”, – сказав Зеленський.

Тут в діалог втрутився голова “Укравтодору” Славомір Новак і запитав, чи готова місцева влада взяти на свій баланс дорогу, а “Укравтодор”, в свою чергу, підготує всі необхідні документи.

У відповідь від чиновника прозвучала фраза, що дорогу можна побудувати тільки на умові співфінансування, а ще необхідно внести корекції в бюджет.

“Співфінансування. Ви дасте гроші?”- запитав Новака Зеленський.

Славомір Новак відповів, що треба буде тоді якось вирішувати бюджет на наступний рік.

Чиновник знову вказав, що треба буде пройти процедуру взяття доріг на баланс. У відповідь Президент сказав: “Ось давайте без цих папірців, я вас дуже прошу”.

На думку Фурси, тут “повна некомпетентність Президента”.