Це не допомога фермерам, а створення латифундистів: Геращенко рознесла ринок землі від “слуг”

ДУМКА 13, Листопад 2019, 12:47 503
Це не допомога фермерам, а створення латифундистів: Геращенко рознесла ринок землі від “слуг”

Законопроект, який пропонує президентська фракція “Слуга народу” про ринок землі не відповідає інтересам українського суспільства і в такому вигляді не може бути прийнятий.

Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко.

Вона підкреслила, що фракція “ЄС” категорично проти, щоб доленосні для країни закони обговорювалися за скороченою процедурою і приймалися в поспіху.

“У законі, який сьогодні намагаються протягнути “слуги”, немає ключового – права українців купити землю. Так, вони зможуть продати свої паї, але купити вони її не зможуть. Адже не передбачено прозорий кадастр землі, немає такої позиції, як якість землі, а йде “зрівнялівка” плодючих земель Черкаської, Полтавської та більш складних для обробки земель Херсонщини”, – сказала Геращенко.

Вона додала, що також не передбачено захист землі для того, щоб люди, які обробляють землю могли вкладати землі.

“Крім того, не передбачено створення земельного банку. Насправді, в запропонованих проектах законів не почутий простий селянин і фермер”, – підкреслила політик.

Геращенко зазначила, що найкращий вихід з цієї ситуації – відкласти розгляд питання, сісти разом за круглий стіл і розробити такий законопроект, який об’єднає сесійну залу.

“Цей законопроект повинен захистити селян, ввести в Україні прозорий кадастр землі, повинен заборонити віддавати в одні руки 200 тисяч гектарів землі, адже це призведе до офіційного створення латифундистів в Україні, а не стане допомогою фермерам”, – додала вона.

“Наша фракція пропонує сьогодні зняти це питання з розгляду провести серйозну політичну і суспільну дискусію”, – підсумувала Геращенко.