“Це огидно”: Байден прокоментував виправдання Трампа про розмову із Зеленським

ДУМКА 21, Вересень 2019, 03:12 1368
“Це огидно”: Байден прокоментував виправдання Трампа про розмову із Зеленським

Колишній віцепрезидент США та один із кандидатів на посаду президента від Демократичної партії Джо Байден закликав американського лідера Дональда Трампа оприлюднити розшифровку розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у Twitter-сторінці Байдена.

“Якщо повідомлення у ЗМІ правдиві, то справді немає меж у бажанні Трампа зловживати владою та принижувати нашу країну. Така поведінка особливо огидна, враховуючи те, що вона використовує зовнішню політику нашої держави та підриває національну безпеку заради політичної доцільності”, – йдеться у заяві.

Байден зазначив, що Трамп “використовує вплив та ресурси Сполучених Штатів для тиску на суверенну державу – партнера, який досі зазнає прямого нападу з боку Росії – примушуючи Україну порушувати верховенство права і сподіваючись отримати з цього політичну вигоду”.

“Дональд Трамп щонайменше повинен негайно опублікувати стенограму згадуваного дзвінка, щоб американський народ сам міг вирішити, і уповноважити офіс директора національної розвідки припинити засекречування та оприлюднити повідомлення інформатора Конгресу”, – заявив Джо Байден.

Раніше повідомлялося, що інформатор розвідки США подав скаргу генеральному інспектору свого відомства щодо спілкування президента Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським. Про це повідомили двоє людей, знайомих з питанням, передає The Washington Post.

“Скарга стосувалася спілкування з іноземним лідером і “обіцянки”, яку дав Трамп, настільки тривожної, що співробітник розвідки США, який працював у Білому домі, вирушив до генерального інспектора розвідувального співтовариства”, – сказали два колишніх чиновника США.

Справа в тому, що за день тижня до подачі скарги Трамп поговорив з президентом України Володимиром Зеленським, і зміст розмови вже розслідується конгресменами-демократами. Вони вивчають, чи намагалися Трамп і його адвокат Рудольф Ст. Джуліані маніпулювати українським урядом, з метою отримати від нього допомогу у передвиборній кампанії Трампа. Законодавці зажадали повну стенограму і список учасників розмови.

Представник Білого дому від коментарів відмовився.

Демократи ініціювали розслідування на початку вересня, перш ніж стало відомо, що співробітник розвідки подав скаргу генеральному інспектору.

У четвер генеральний інспектор Майкл Аткінсон за закритими дверима дав свідчення щодо скарги інформатора членам Комітету з розвідки палати конгресу. За інформацією видання, скарга пов’язана з “обіцянкою”, яку дав Трамп при спілкуванні з іноземним лідером. Це було пов’язане з національними інтересами США.

В офісі генерального інспектора розвідувальної спільноти США скаргу розцінюють як серйозну і таку, що має бути розглянута без зволікань.

Генінспектор Аткінсон написав комітету з розвідки Палати представників Конгресу США два листи, уточнюється в офіційному блозі Lawfare.

У першому посланні наголошується, що Аткінсон визнав скаргу такою, що “заслуговує на довіру”, після чого перенаправив пов’язані з нею матеріали Джозефу Магуайру, главі Управління директора Національної розвідки США (ODNI), яке координує роботу всіх американських розвідслужб.

У другому листі Майкл Аткінсон зазначає, що не погодився з думкою Магуайра, що суть інциденту не варто доводити до відома Конгресу США, а профільним комітетам Сенату і Палати представників з розвідки інформація про події має бути повідомлена лише в загальних рисах.

Раніше The Wall Street Journal опублікувало матеріал, у якому стверджується, що президент Трамп під час липневого телефонного дзвінка неодноразово чинив тиск на президента України, щоб він провів розслідування щодо сина Джо Байдена.

Крім того, в серпні видання New York Times писало, що Джуліані говорив по телефону і провів особисту зустріч у Мадриді з високопоставленим представником Зеленського, щоб спонукати Україну розслідувати потенційний конфлікт інтересів, пов’язаний з родиною Байдена.